Preć Akademików ponownie otwarta – BPN wydał oświadczenie

Perć Akademików

Babiogórski Park Narodowy informuje o ponownym otwarciu popularnego szlaku turystycznego „Akademicka Perć”. Ten żółty szlak, który jest uwielbiany przez miłośników górskich wędrówek, będzie dostępny dla turystów od 1 czerwca 2024 roku.

Perć Akademików otwarta, lecz należy zachować ostrożność

Szlak „Akademicka Perć” jest jednym z bardziej wymagających tras w Babiogórskim Parku Narodowym. Jego otwarcie z pewnością ucieszy wielu turystów, jednak warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podczas wędrówki.

Jednym z głównych zagrożeń na szlaku są osuwiska skalne. Babiogórski Park Narodowy zaleca szczególną ostrożność w miejscach, gdzie takie osuwiska mogą wystąpić. Jest to związane z naturalnymi procesami erozji, które mogą powodować osunięcia się fragmentów skał, co stanowi realne niebezpieczeństwo dla turystów.

Kolejnym wyzwaniem, z którym mogą spotkać się turyści, jest zalegająca pokrywa śniegu w Piarżystym Żlebie. Nawet w miesiącach letnich, takich jak czerwiec, w niektórych partiach szlaku może występować śnieg. Park Narodowy zaleca wyposażenie się w raki, które znacząco zwiększają przyczepność i bezpieczeństwo podczas poruszania się po oblodzonych i zaśnieżonych fragmentach trasy.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt