Pożar zakładu krawieckiego w Kozach!

foto. Radio Bielsko Waszym Okiem

W dniu 9 stycznia w zakładzie krawieckim przy ul. Kościelnej wybuchł pożar. Sytuacja była trudna, ale dzięki szybkiej i skutecznej interwencji straży pożarnej oraz współpracy z pogotowiem ratunkowym udało się uniknąć większych strat materialnych i osobistych.

Pożar w Kozach - problemem piecyk typu koza

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 13:48, co natychmiast wzmogło aktywność lokalnych strażaków. W akcji ratunkowej uczestniczyły 4 zastępy straży pożarnej, którzy stawili czoła wyzwaniom związanym z rozprzestrzenianiem się ognia. Pożar wybuchł na skutek problemów z piecykiem typu koza, co doprowadziło do zaprószenia ognia na elewacji budynku.

Niezwykle istotne jest to, że w trakcie akcji niebezpieczeństwo dla osób przebywających w budynku zostało zminimalizowane. Wszyscy mieszkańcy zdążyli opuścić budynek jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Podczas samej akcji ratunkowej jedna osoba, próbując samodzielnie ugasić pożar, narażona była na działanie dymu. Na szczęście na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy. 

Niezależnie od tego, że pożar został opanowany, śledztwo w sprawie przyczyn tego zdarzenia zostało wszczęte. Jest to standardowa procedura mająca na celu dokładne wyjaśnienie okoliczności pożaru.

źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt