Pożar w Sopotni Małej – pięć osób zostało poszkodowanych

foto. OSP Sopotnia Mała

Wczoraj przed południem doszło do niegroźnie wyglądającego pożaru w kotłowni budynku mieszkalnego w Sopotni Małej. Niemniej jednak, skutki tego zdarzenia okazały się znacznie poważniejsze niż początkowo się wydawało.

Pożar kotłowni w Sopotni Małej - poszkodowani doznali poparzeń

Strażacy otrzymali wezwanie do pożaru, gdzie płonęły pomieszczenia kotłowni oraz podpiwniczenie budynku. Wnętrze budynku było zadymione, co utrudniało akcję ratunkową. Na miejscu natychmiast pojawiły się jednostki straży pożarnej z Sopotni i Jeleśni, wspierane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Trzy zespoły ratowników medycznych również zostały wysłane na miejsce zdarzenia. Akcja trwała blisko 3 godziny, a jej celem było nie tylko gaszenie ognia, ale także udzielanie pomocy poszkodowanym. 

W wyniku pożaru, pięć osób doznało obrażeń i poparzeń. Jedna z nich, która odniosła poważne oparzenia, została natychmiast przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałe ofiary otrzymały pomoc medyczną na miejscu zdarzenia, a ich stan zdrowia jest stabilny.

Dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru

Obecnie trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie przyczyn pożaru w kotłowni. Śledczy oraz straż pożarna pracują nad zidentyfikowaniem, co mogło spowodować wybuch ognia.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt