Pożar w Pewli Ślemieńskiej – 8 osób w tym 6 dzieci trafiło do szpitala

foto. OSP Pewel Ślemieńska

W nocy z 22 na 23 grudnia 2023 roku strażacy zostali wezwani pożaru w Pewli Ślemieńskiej, w wyniku którego cała rodzina, 8 osób trafiło do szpitala.

Pożar w Pewli Ślemieńskiej zakończony podtruciem ośmioosobowej rodziny

O godzinie 21:58 strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w przewodzie kominowym w Pewli Ślemieńskiej przy ulicy Podgórskiej. Po przybyciu na miejsce, ich działania polegały na szybkim zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Jednak najważniejszym zadaniem było ugaszenie pożaru przy pomocy sita kominowego i piasku, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu ognia.

Niestety, pożar spowodował rozstrzelenie przewodu kominowego, co doprowadziło do wydobywania się tlenku węgla do pomieszczeń mieszkalnych, przez które doszło do podtrucia całej rodziny, 8 osób w tym 6 dzieci.

Strażacy niezwłocznie udzielili poszkodowanym Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, co mogło uratować im życie. Następnie zostali przekazani załodze pogotowia ratunkowego i przewiezieni do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań i leczenia.

CZYTAJ TAKŻE:

Tlenek węgla jest bezwonny i bezbarwny, co sprawia, że jest niezwykle niebezpieczny. Skoncentrowany poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu osoby dorosłej wyniósł około 60 ppm, a u pozostałych 15-20 ppm. To niebezpieczne stężenie może prowadzić do zatrucia, utraty przytomności i śmierci.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt