Pożar w Kozach – cztery osoby zostały uwięzione w palącym się budynku

zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy wielorodzinnego budynku w Kozach zostali postawieni w obliczu nagłego niebezpieczeństwa, kiedy to w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ewakuowała mieszkańców uwięzionych w budynku.

Pożar w Kozach mógł zakończyć się tragicznie

Do zdarzenia doszło ok. godz. 19:00 przy ul. Nadbrzeżnej w Kozach. Mieszkańcy, zaskoczeni i nieświadomi zbliżającego się niebezpieczeństwa, zostali nagle postawieni w sytuacji, z której nie było łatwej ucieczki. Dym, wypełniając przestrzeń, odciął drogi ewakuacji. Niezwykle niepokojącym jest fakt, że lokatorka mieszkania, od którego rozprzestrzenił się ogień, opuściła swój dom nie informując o zagrożeniu nikogo z sąsiadów.

Szczęście w nieszczęściu, wśród mieszkańców znalazł się strażak OSP, którego czujność i gotowość do działania uratowały sytuację. Wezwanie pomocy i profesjonalna akcja strażacka rozpoczęły się błyskawicznie. Ewakuacja osób uwięzionych na balkonie pierwszego piętra stała się priorytetem, a użycie drabiny przystawnej umożliwiło szybkie i bezpieczne opuszczenie zagrożonej strefy. Działania strażaków, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, pozwoliły na szybkie opanowanie sytuacji i ugaszenie pożaru, który zagrażał nie tylko bezpośrednim ofiarom, ale całej budowli.

Wsparcie osób poszkodowanych w pożarze

Po opanowaniu żywiołu, ważnym aspektem akcji była opieka nad poszkodowanymi. Mieszkańcy, którzy przeżyli te przerażające chwile, otrzymali wsparcie psychologiczne, a jedna z osób, z wcześniejszymi problemami zdrowotnymi, została zbadana przez przybyłą na miejsce karetkę pogotowia. Dodatkowo, przeprowadzono dokładne oddymienie i przewietrzenie budynku, by przywrócić jego bezpieczeństwo i komfort mieszkańcom. 

Według informacji podanych przez portal bielsko.biala.pl w jednym z mieszkań zapaliła się zmywarka.

Źródło: bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt