Pożar w Galerii Sfera w Bielsku Białej. Na miejscu 5 zastępów strażackich.

pożar galerii sfera bielsko

22 grudnia po godzinie 21:00 rozpoczęła się akcja strażacka na terenie galerii SFERA w Bielsku-Białej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ustalono, że ogień pojawił się w części gastronomicznej budynku. Działania zakończyły się około 23:30.

Pożar w Galerii Sfera

Jak podaje lokalny portal bielsko.info, pierwotnie zastępy straży pożarnej zostały skierowane do do hotelu QUBUS, gdzie uruchomiła się sygnalizacja pożarowa. Po dotarciu na miejsce stwierdzono, że panuje tam zadymienie, ale nie zlokalizowano jego źródła. Strażacy doszli do wniosku, że pożar ma miejsce w części handlowej galerii.

Tak było rzeczywiście. Obecność ognia strażacy wykryli w instalacji wyciągowej jednej z restauracji. Podczas podjętych działań wykazano, że na dachu budynku doszło do spalenia wentylatora wyciągowego. Strażacy dokonali prac rozbiórkowych kanału, a następnie przy pomocy kamery termowizyjnej odnaleźli zarzewie ognia i ugasili je gaśnicą.

Jak przekazali portalowi bielsko.info strażacy, w pożarze nikt nie ucierpiał. W części handlowej galerii w trakcie akcji nie znajdowali się klienci, a jej część hotelową opuściło 12 osób, które oczekiwały przy recepcji. Wskutek pożaru uruchomiła się instalacja tryskaczowa, w wyniku czego doszło do zalania części sklepów. Działania służb trwały do godziny 23:30.

W dniu dzisiejszym galeria jest otwarta dla klientów.

źródło: eska

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt