Pożar w Bielsku-Białej: Strażacy ratowali nieprzytomnego mężczyznę z płonącej kamienicy

foto. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

W nocy z 14 na 15 lutego 2024 roku strażacy interweniowali w Bielsku-Białej w związku z pożarem, który wybuchł w jednej z kamienic przy ulicy Jana Sobieskiego. Akcja gaśnicza była niezwykle intensywna, a jednym z dramatycznych momentów było ratowanie nieprzytomnego mężczyzny z płonącego budynku.

Pożar kamienicy w Bielsku-Białej - ewakuowano ludzi

W momencie przybycia strażaków na miejsce, na parterze budynku panowało gęste zadymienie. Dwóch lokatorów zdołało opuścić budynek samodzielnie, jednakże 66-letni mężczyzna pozostawał nieprzytomny w jednym z mieszkań. Działania strażaków skoncentrowały się na natychmiastowej ewakuacji poszkodowanego. Mężczyznę przekazano obecnym na miejscu ratownikom medycznym, którzy podjęli decyzję o zabraniu poszkodowanego do szpitala. 

Podczas akcji gaśniczej strażacy nie zapomnieli o bezpieczeństwie innych mieszkańców kamienicy. Przeprowadzono ewakuację osób z sąsiednich lokali, zarówno tych na parterze, jak i na poddaszu, łącznie było 5 osób, w tym dwójka dzieci. Dzięki zorganizowanej akcji nikomu nic się nie stało, a wszyscy ewakuowani zostali przebadani przez służby medyczne.

Ratownicy udali się do palącego się mieszkania na parterze i ustalili, że pożarem objęte było wyposażenie mieszkania (wersalka i meble). Po ugaszeniu, przeszukano mieszkanie pod kątem osób poszkodowanych. Na szczęście nikt dodatkowo nie ucierpiał.

Działania zakończono o godz. 06:01. Aktualnie policja rozpoczęła dochodzenie w celu ustalenia przyczyn pożaru.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry