Pożar budynku w Bielsku-Białej. Wystrzelona petarda uderzyła w dach.

foto. OSP Bielsko-Biała Kamienica

W noc sylwestrową, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Słodkiej w Bielsku-Białej. Okazało się, że petarda, którą odpalono w pobliżu domu, nie wykonała planowanego lotu w górę, ale skręciła w stronę budynku, trafiając w podszycie dachu.

Pożar dachu w Bielsku-Białej został szybko ugaszony

Akcja strażaków rozpoczęła się błyskawicznie o 0.09. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy natychmiast zabezpieczyli teren i ustalili miejsce pożaru. Okazało się, że mieli do czynienia z tzw. “pożarem ukrytym”, który rozpoczął się między podbitką, a dachem budynku. W celu gaszenia ognia strażacy użyli jednego prądu gaśniczego, wspomagając się drabiną przystawną. 

Dzięki sprawnym działaniom strażaków, pożar został szybko ugaszony. Następnie przystąpiono do rozbierania części dachu, aby upewnić się, że nie ma żadnych pozostałości ognia w innych częściach konstrukcji budynku. 

Okazuje się, że to lokatorzy wspomnianego budynku odpalali petardy, które zamiast polecieć w górę trafiły w poszycie dachu. Właścicielka nieruchomości wezwała służby, gdy zauważyła, że ocieplenie dachu zaczęło się topić w wyniku działania ognia.

W wyniku tego incydentu nie odnotowano żadnych poszkodowanych osób. Cała akcja trwała około 40 minut i wzięły w niej udział cztery zastępy Straży Pożarnej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt