Pożar budynku mieszkalnego w Żywcu!

foto. OSP Oczków

Dzisiaj popołudniu służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Oczkowie (Żywiec). Na miejscu pojawiły się 5 zastępów straży pożarnej.

Pożar budynku w Żywcu - nikt nie został poszkodowany

Dzisiaj tj. 30 października o godzinie 14.20 straż pożarna została zadysponowana do akcji ratunkowej na ul. Suskiej w Żywcu, gdzie wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Po szybkim dojeździe na miejsce, natrafiono na rozwinięty pożar okapu kuchennego.

Pożar okapu kuchennego może wydawać się stosunkowo niewielkim problemem, ale to niebezpieczne zjawisko. Ogień miał potencjał do rozprzestrzeniania się, co zagrażało całemu budynkowi. Natychmiastowe działanie strażaków było niezbędne. Ich zadaniem było ugasić palące się elementy i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. Dodatkowo, dokonano przewietrzenia budynku oraz sprawdzono poziom tlenku węgla, co jest kwestią kluczową w takich sytuacjach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe w celu przebadania osób zamieszkujących budynek. W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Łącznie na miejscu zdarzenia pracowało 5 zastępów straży pożarnej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt