Powstanie nowa kładka na rzece Sole oraz kolejna ścieżka pieszo-rowerowa – MAPA trasy

foto: paramus.pl

Kładka na rzece Sole to projekt, na który mieszkańcy Żywca czekali od wielu lat. Wreszcie ich oczekiwania się spełniają. Powstaną również kolejne kilometry ścieżki pieszo-rowerowej. 

Budowa kładki na rzece Sole oraz kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej

21 sierpnia odbyło się przekazanie placu pod budowę nowej kładki na rzece Sole oraz kolejnego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. W tym ważnym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele kluczowych instytucji zaangażowanych w projekt, takich jak firma MOSTMARPAL, Lasów Państwowych oraz Wody Polskie. To kamień milowy, który zbliża mieszkańców Żywca do zyskania nowego miejsca rekreacyjnego.

foto: FB Antoni Szlagor

Trasa nowej ścieżki pieszo-rowerowej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, tworząc więcej możliwości dla miłośników pieszych spacerów oraz jazdy na rowerze. Rozpoczyna się od kładki na rzece Koszarawa i prowadzić będzie przez malowniczy “cypel”. Po przejściu na drugą stronę brzegu, na wysokości kortów tenisowych, ścieżka będzie towarzyszyć biegu rzeki Soła, prowadząc wzdłuż ulicy Tetmajera do mostku na rzece Leśnianka, w pobliżu skrzyżowania ul. Tetmajera z ul. Podtorze.

Jak informuje Urząd Miasta, łączna długość powstałego etapu ścieżki będzie wynosić ok. 2,6 km w tym nowo powstałe odcinki 1,1 km.  Miasto jest w posiadaniu dokumentacji na kolejny etap ścieżki aż do granicy z Wieprzem (w tym trzeci obiekt mostowy – tym razem nad potokiem Leśnianka w miejscu istniejącej kładki). Zakończenie prac planowane jest do końca bieżącego roku. Oznacza to, że mieszkańcy Żywca niebawem będą mogli cieszyć się z nowego miejsca do aktywnego spędzania czasu.

Przewidywany koszt zadania wynosi 9,4 mln zł.

Realizacje w ramach Projektu SMART ŻYWIEC (r)ewolucja

Budowa kładki pieszo-rowerowej na rzece Sole (tzw. Cypel) oraz budowa ciągów pieszo rowerowych wzdłuż rzeki Soły i Koszarawy wraz z małą architekturą, stanowią istotne aspekty realizowane w ramach Projektu SMART ŻYWIEC (r)ewolucja. W toku dotychczasowych działań w ramach tego projektu, zrealizowano szereg inicjatyw, m.in. powstało pięć wyjątkowych murali,  zasadzono roślinność przy udziale społeczności lokalnej oraz zamontowano ławki i kosze na śmieci. Dodatkowo, wprowadzono różnorodne programy aktywności rekreacyjno-sportowej, a także cyklicznie organizowany jest konkurs na najpiękniejszy ogródek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt