Powstał serial o Bielsku-Białej. Odcinki będą publikowane co tydzień. Zobaczcie zwiastun!

serial o Bielsku-Białej
Kadr z serialu/YouTube

Bielsko-Biała zyskuje na znaczeniu jako kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Wielu może zastanawiać się, dlaczego to niewielkie miasto zyskuje na popularności w kontekście tak prestiżowego wydarzenia. Odpowiedź jest prosta: Bielsko-Biała to miasto pełne nieoczywistych skarbów i atrakcji, które zostały docenione w serialu stworzonym przez Bielskie Centrum Kultury (BCK)

Serial o najciekawszych miejscach w Bielsko-Białej

Bielsko-Biała to miasto z bogatą historią, które zachowało swoje dziedzictwo i kulturę na przestrzeni wieków. To miasto ma nie tylko piękną architekturę, ale także ciekawe muzea i miejsca, które będziemy mogli odkryć wraz z serialowymi nieoczywistościami.

Serial będzie publikowany co tydzień. Pokaże bardzo różne zakamarki Bielska-Białej, o których widz nawet by nie pomyślał. Początkowo w planach było 9 odcinków, ale w trakcie prac okazało się, że ciekawych miejsc do pokazania jest tyle, że będzie ich więcej. Serial zahacza o Bielsko-Białą, okolice, o to, co jest wartościowe z punktu widzenia Europejskiej Stolicy Kultury

Kiedy zobaczymy pierwszy odcinek serialu?

Pierwszy odcinek serialu BCK będzie dostępny na miejskim kanale YouTube 9 października. Będzie to około 12 minut pełne niesamowitych historii, nieoczywistości i skarbów Bielsko-Białej. To doskonała okazja, aby poczuć klimat tego miasta.

Producentem serialu jest właśnie BCK. Lektorem i współautorem scenariusza serialu jest Michał Sandecki.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt