Powróci bezpośrednia linia autobusowa z Bielska-Białej do Krakowa

Po długiej przerwie mieszkańcy Bielska-Białej będą mieli możliwość podróżowania autobusami bezpośrednio do Krakowa przez Kęty, Adrychów i Wadowice. Linia powróci w najbliższych miesiącach.

Bezpośrednim autobusem z Bielska-Białej do Krakowa

Jak donosi portal mamnewsa.pl, inicjatywa przywrócenia bezpośrednich połączeń autobusowych między Krakowem a Bielsko-Białą została zgłoszona przez burmistrzów Andrychowa, Tomasza Żaka, oraz Wadowic, Bartosza Kalińskiego, a także byłego burmistrza Kęt, Krzysztofa Klęczara, który obecnie pełni funkcję wojewody małopolskiego. Wspierając tę inicjatywę, radny wojewódzki Rafał Stuglik złożył poprawkę do projektu budżetu województwa małopolskiego, która została uwzględniona, a na uruchomienie linii autobusowej Kraków – Bielsko-Biała sejmik wojewódzki przeznaczył kwotę 2,5 mln zł. 

Obecnie podróż z Bielska-Białej do Krakowa bez przesiadek jest możliwa tylko pociągiem. Powracająca linia autobusowa ma zmienić tę sytuację i ułatwić mieszkańcom regionu podróżowanie. Planowane jest uruchomienie linii w ciągu najbliższych miesięcy, prawdopodobnie w pierwszym kwartale roku 2024.

Szczegóły trasy i liczba kursów jest jeszcze nieznana

Szczegóły trasy i liczba kursów na nowej linii autobusowej Kraków – Bielsko-Biała zostaną ustalone prawdopodobnie w styczniu.

Pamiętajmy, iż bezpośrednio do Krakowa dojedziemy również pociągiem. Więcej szczegółów w poniższym artykule:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt