Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich

XIX Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich i IX Otwarte Zawody Sikawek  Konnych o Puchar Wójta gminy Wilkowice pokazały, że mimo niesprzyjającej aury można wzorowo  zorganizować tego typu wydarzenie. Zawody odbyły się w sobotę 30 lipca na polanie przy ulicy Harcerskiej w Wilkowicach w strugach deszczu i przy zachmurzonym niebie. Jednym słowem – lało z nieba i z węży strażackich.

W tym roku udział  wzięło 14 drużyn  z całego województwa śląskiego,  tradycyjnie zawody rozpoczęły się przejazdem korowodu, a zakończyły strażacką biesiadą. Jak zawsze były to  sportowe konkurencje, gdzie należało wykazać się siłą, sprawnością fizyczną, zgraniem całego zespołu  i szybkością działania.

Kolejny już raz sędziwe sikawki udowodniły, że nie są przestarzałym sprzętem z poprzedniej epoki, ale nadal są sprawne i dzięki profesjonalnej obsłudze przez strażaków potrafią jeszcze zadziwić swoimi możliwościami technicznymi.  Strażacy natomiast wykazali się znajomością historycznego sprzętu i przywiązaniem do tradycji. 

Cieszy fakt, że w zawodach udział wzięły 4 młodzieżowe drużyny pożarnicze, które świetnie radziły sobie we wszystkich sportowych konkurencjach i dzięki przeszkoleniu posiadały naprawdę wysokie umiejętności, które w przyszłości pozwolą im na aktywną pracę w służbach ratunkowych.

W tym roku we wszystkich konkurencjach najlepsze okazały się trzy drużyny, I miejsce zajęła OSP Krzyżanowice, II miejsce OSP Bieńkowice, a III OSP Wilkowice drużyna nr 1. Puchar Wójta powędrował do OSP w Krzyżanowicach. W konkurencji na najdłuższą odległość strumienia wody wygrała drużyna z OSP Bieńkowice.

W ceremonii otwarcia zawodów udział wzięli: członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gabor, zastępca komendanta miejskiego PSP w Bielsku – Białej mł. bryg. Roman Marekwica, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego bielskiego Starostwa Marek Rączka, prezes  Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku – Białej Stanisław Nycz, przewodniczący Radu Gminy Wilkowice Marcin Kwiatek oraz Tomasz Szczygłowski prezes OSP Wilkowice, jednostki, która w głównej mierze przygotowała zawody i druh Andrzej Duraj, główny inicjator organizacji Powiatowych Zawodów Sikawek Strażackich w Wilkowicach.

Źródło/foto powiat.bielsko.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt