Powiat żywiecki: W rzece znaleziono pocisk z II Wojny Światowej

foto: KPP Żywiec

Wczoraj w Pietrzykowicach jedna z mieszkanek odnalazła pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Apelujemy, aby w przypadku znalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać ani nie przenosić!

W korycie rzeki odnaleziono pocisk z okresu II Wojny Światowej

Wczoraj około 15.30 dyżurny Komisariatu Policji w Łodygowicach otrzymał informację od jednej z mieszkanek Pietrzykowic, że w korycie rzeki znajduje się przedmiot przypominający pocisk moździerzowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym i potwierdzili zgłoszenie. Pod powierzchnią wody znajdował się przedmiot, który zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II Wojny Światowej. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów oraz wyznaczyli strefę ochronną. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczają teren.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt