Powiat bielski: Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Piraci drogowi stanowią poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Niestety, pomimo licznych apeli i działań policyjnych, niektórzy kierowcy wciąż ignorują przepisy ruchu drogowego, narażając życie nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu. Ostatnio bielska policja ujawniła pięciu skrajnych przypadków przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym, co zaowocowało surowymi konsekwencjami dla piratów drogowych.

Policja eliminuje piratów drogowych na bielskich drogach

Funkcjonariusze bielskiej drogówki każdego dnia eliminują kolejnych kierowców, którzy przekraczając prędkość, stwarzają na drodze ogromne zagrożenie dla siebie i innych. Niestety nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego też nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Taką skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się kilku kierujących zatrzymanych przez bielskich policjantów w ostatnich dniach. 

W piątek (2 lutego) aż dwóch kierujących straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. W Rudzicy na ulicy Strumieńskiej 47-letni kierujący pojazdem Renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h (103/50), natomiast w Bielsku-Białej na ulicy Żywieckiej 51-latek poruszał się Fordem z prędkością 102 km/h, czyli o 52 kilometry za szybko. Obaj kierujący nie tylko stracili prawo jazdy, ale zostali także ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 złotych i zostało im przypisane po 13 punktów karnych.  

Kolejni „piraci” zostali zatrzymani na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej. W sobotę 22-latek jadący Oplem przekroczył prędkość o 56 km/h. Oczywiście stracił już prawo jazdy, otrzymał mandat karny w kwocie 1 500 zł i 13 punktów karnych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 28-letni kierujący Audi, który poruszał się z prędkością 122 km/h, czyli o 72 km więcej niż dopuszczały przepisy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, gdyż podczas kontroli okazało się, że kierujący posiada decyzję o cofnięciu uprawnień, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. Oczywiście kierującego czeka także wysoka grzywna za przekroczenie prędkości, nałożona przez sąd. 

Ostatni “pirat drogowy”, jadący Fiatem, wpadł w ręce mundurowych we wtorek. Tym razem kierujący jechał z prędkością 101 km/h. 45-latek został ukarany mandatem 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Będąc na drodze jako kierowca, pieszy czy też rowerzysta jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku wobec innych znajdujących się na drodze.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt