Poważny wypadek z udziałem motocyklisty – przeżył dzięki szybkiej reakcji świadka ! [WIDEO]

wypadek czaniec
foto: FB Radio Bielsko Waszym Okiem

Do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem doszło wczoraj późnym popołudniem w Czańcu (Gmina Porąbka). Na miejscu zdarzenia interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna przeżył dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia. 

Wypadek w Czańcu

Do wypadku doszło wczoraj tj. 18 lipca około godziny 17:30 w Czańcu na ul. Kęckiej. W wyniku zderzenia motocyklista doznał ciężkich obrażeń ciała. Mężczyzna był reanimowany przez świadka zdarzenia, a następnie przez ratowników medycznych. Udało się przywrócić krążenie, jednak poszkodowany był nieprzytomny. Został przetransportowany przez LPR do szpitala. 

Jak podaje Radio bielsko – “45-letni motocyklista jadąc tą drogą zauważył wyjeżdżającego ze stacji osobowego nissana. Samochód przecinał drogę na wprost. Motocyklista widząc to położył maszynę. Nie doszło do kontaktu samochodu z jednośladem, ale to właśnie w trakcie wykonywania tego manewru 45-latek został bardzo poważnie ranny”.

Policja prowadzi dochodzenie

W trakcie prowadzenia działań ratunkowych na miejscu wypadku wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym. Droga była zablokowana w oby kierunkach, następnie ruch odbywał się wahadłowo, co spowodowało duże korki i opóźnienia w podróżowaniu. Policjanci przeprowadzają obecnie dalsze dochodzenie w tej sprawie.

Ratownicy dziękują za pomoc

Wczoraj wieczorem na profilu w mediach społecznościowych Bielskiego Pogotowia Ratunkowego pojawił się wpis, w którym ratownicy dziękują za pomoc w uratowaniu życia poszkodowanego.

– Zespół S0505 Bielskiego Pogotowia Ratunkowego pragnie serdecznie podziękować anonimowemu ratownikowi/ ratownikom , którzy prowadzili perfekcyjnie zabiegi resuscytacyjne przed przybyciem na miejsce zespołów Ratownictwa Medycznego i zastępów Straży.
Wspólny wysiłek spowodował że pierwszy etap akcji ratowania życia zakończył się sukcesem, a łańcuch przeżycia okazał się niezwykle mocny.

Chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji

Nie podlega dyskusji fakt, że na drodze musi uważać każdy uczestnik ruchu. Bez względu na to, czy jesteś kierowcą, rowerzystą czy pieszym, Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych osób jest kluczowe. Okoliczności zdarzeń mogą być różne, ale jedno jest pewne: sekundy mają ogromne znaczenie. Nawet najmniejsza chwila nieuwagi może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy zachowali czujność i nie powodowali sytuacji niebezpiecznych.

foto: FB Radio Bielsko Waszym Okiem

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry