Poważny wypadek na moście w Leśnej: samochód zawisł na krawędzi, kierowca w szpitalu

foto: OSP Leśna

3 lipca br. doszło do groźnego wypadku drogowego na moście przy ulicy Wiązowej w Leśnej. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Wypadek miał miejsce około godziny 19.49 i wymagał szybkiej interwencji ze strony strażaków oraz ratowników medycznych.

Groźny wypadek na moście w Leśnej

Po przybyciu na miejsce, strażacy zastali samochód osobowy zawieszony na skraju mostu oraz uszkodzoną barierkę ochronną. Kierowca pojazdu, który znajdował się obok samochodu, wymiotował krwią, co wskazywało na poważne obrażenia. Natychmiast podjęto działania mające na celu zabezpieczenie miejsca wypadku oraz udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a zespół ratownictwa medycznego zajął się kierowcą, który został przetransportowany do szpitala na dalszą diagnostykę i leczenie. Ponadto, przeprowadzono oględziny miejsca wypadku oraz usunięto zalegające płyny i krew, aby przywrócić bezpieczeństwo na drodze.

Wstępne ustalenia służb pracujących na miejscu wskazują, że kierowca wjechał na most i przejechał około 10 metrów. Ze względu na wąską szerokość mostu, rozwinięcie dużej prędkości było praktycznie niemożliwe. W trakcie jazdy doszło jednak do pęknięcia przegubu lub wahacza oraz wystrzału opony, co spowodowało uruchomienie poduszek powietrznych. Siła uderzenia sprawiła, że kierowca stracił przytomność i kontrolę nad pojazdem, co w efekcie doprowadziło do zderzenia z barierkami ochronnymi mostu.

W wyniku uderzenia, samochód został ściągnięty na prawą stronę, powodując poważne uszkodzenia barierek i zawisnięcie na krawędzi mostu. Strażacy i ratownicy medyczni musieli działać szybko, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pomocy poszkodowanemu kierowcy.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt