Poruszający los pięciu kociąt: zostały znalezione w zamkniętym kartonowym pudle.

Niedaleko Bielska-Białej,  ktoś pozostawił przy sklepie kartonowe pudło, w którym schowane były przerażone kocięta. W akcie bezmyślności i okrucieństwa zostawiono je same na pastwę losu. 

Przestraszone kotki zostały znalezione w zaklejonym pudle

W środę, pod sklepem, sąsiadującym z domem prezeski Stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna, znaleziono zaklejone kartonowe pudło. W środku pudła znajdował się malutki woreczek karmy i ciepły koc oraz małe przestraszone kotki. Okazało się, że to pięć uroczych dziewczynek w wieku około trzech miesięcy. 

foto. Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna

Jednak jak się okazuje matka kociąt nadal nie została wysterylizowana. To oznacza, że wkrótce może pojawić się nowy miot, tworząc niekończący się cykl wyrzucanych kotków, potrzebujących opieki. Dlatego tak ważne jest promowanie sterylizacji zwierząt domowych, aby zapobiec bezdomności jak i krzywdzenia zwierząt.

Kotki radosne jednak z drobnymi deformacjami

Pięć uroczych koteczków otrzymały imiona: Hania, Frania, Zuzia, Rózia i Matylda.  Mimo trudnych warunków, w jakich się znalazły, koty okazały się prawdziwymi wojowniczkami. Są wesołe, potrafią korzystać z kuwety, mają zdrowy apetyt, uwielbiają bawić się i są bardzo przywiązane do siebie nawzajem.

Jednak historia tych kociąt skrywa jeszcze jedną przykrą ….. Dwa z pięciu kociąt mają nietypowe deformacje w postaci kikutów na lewej tylnej nóżce. Jedna z koteczek ma krótki kikut, podczas gdy druga, czarna, posiada około 3/4 łapki. To budzi wiele pytań – czy urodziły się z takimi deformacjami, czy też stało się to w wyniku jakiegoś wypadku lub ewentualnie działania człowieka? Po wizycie w lecznicy istnieje nadzieja, że uda się poznać odpowiedzi na te pytania oraz że znajdą się ludzie chcący zaadoptować kociaki.

Wszystkie koteczki będą do adopcji. Teraz dam im kilka dni na aklimatyzacje i zabiorę na przegląd i szczepienie do lecznicy. – czytamy na Facebooku

Fundacja prosi o pomoc

Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna, które od kilku lat działa w Bielsku-Białej, ratując koty mierzy się z problemami finansowymi.

 – Bardzo prosimy o pomoc w utrzymaniu tych i innych kotełków. Pod opieką mamy ich już ok 70. Nasze faktury za leczenie sa astronomiczne. Ostatnia……24 tys!!!
Prosimy o kązdy rodzaj pomocy, wpłaty, karmę, licytacje na bazarku, zakup Bonów w Vipecie itp.
Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna
Nr konta :35 1600 1462 1839 0311 0000 0001
Nr konta Euro: 24 1600 1462 1839 0311 0000 0005
tytuł: Darowizna na cele statutowe

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt