Szaleńcza ucieka ulicami Bielska-Białej – Poszczuł psa na interweniującego policjanta

foto: Policja Bielsko-Biała

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który 5 października 2023r., uciekając z miejsca kontroli drogowej, uszkodził pojazd postronnej osoby oraz dwa radiowozy. Po pościgu bielscy stróże prawa zatrzymali 38 latka. Jednak to nie wszystkie przewinienia uciekiniera

Pościg ulicami Bielska-Białej

Do niebezpiecznego pościgu doszło w przedpołudnie  5 października 2023r. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego bielskiej Komendy oraz Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej postanowili dokonać kontroli kierowcy ciemnego audi, który poruszał się ulicami Starego Bielska. Pomimo sygnału do zatrzymania  wydanego przez mundurowanych kierujący zaczął gwałtownie przyspieszać, uderzył w radiowóz i rozpoczął ucieczkę.

Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg, do którego wkrótce przyłączyły się inne będące w okolicy patrole. Oficer Dyżurny bez zwłoki angażował w pościg kolejne siły policyjne. Poruszający się Audi mężczyzna nie zamierzał się jednak zatrzymywać, a sygnały świetlne i dźwiękowe nie robiły na nim żadnego wrażenia. W trakcie pościgu, jadąc z dużą prędkością, taranował wszystko po drodze uszkadzając przy okazji dwa radiowozy i jeden pojazd, którym poruszała się mieszkanka Bielska-Białej. Pościg zakończył się w chwili, kiedy ostatecznie kierowca stracił panowanie nad swoim pojazdem w wyniku uszkodzeń, które uniemożliwiały dalszą jazdę.

Sprawca przewoził w samochodzie psa zaliczanego do rasy agresywnej, kiedy opuszczał pojazd, poszczuł psa na interweniującego policjanta, który próbował go zatrzymać. Funkcjonariusz odniósł obrażenia i wymagał pomocy medycznej. Mimo czynnej napaści na funkcjonariusza Policji mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Kierujący został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej, gdzie usłyszał prokuratorski zarzut m.in. niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na policjanta i inne. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia. 

źródło: Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt