Policyjne kontrole autobus w czasie ferii w Żywcu i w Bielsku-Białej

foto. Policja Bielsko-Biała

W związku z zaczynającymi feriami oraz czasem, gdy dzieci i młodzież będą częściej przemieszczać się autokarami, policjanci z bielskiej i żywieckiej drogówki przeprowadzają kontrolę autokaru pod kątem stanu technicznego oraz wymaganych w tego rodzaju usługach stosownych pozwoleń.

Akcja „Bezpieczne Ferie 2024” w Żywcu i w Bielsku-Białej

Ferie oficjalnie rozpoczęły się w województwie śląskim. Można zobaczyć wzmożony ruch szczególnie w rejonie miejscowości turystycznych, które zapewniają zimowe rozrywki. W związku z czasem odpoczynku dla dzieci trwa wzmożony ruch pojazdów, które przewożą dzieci na zimowiska. Policjanci ruchu drogowego organizują kontrolę autokarów, które przewoźnicy rozdysponowują do przewożenia dzieci. Kontrole polegają na sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów przede wszystkim składowych, które wpływają na bezpieczeństwo pasażerów. 
Policjanci sprawdzają również kierującego pod kątem jego stanu psychofizycznego oraz stosownych uprawnień i pozwoleń do przewożenia dzieci. 

Warto pamiętać, że odwożąc dziecko na miejsce zbiórki przed wycieczką zawsze możemy wezwać patrol policji, który zbada kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a w przypadku wątpliwości co do stanu technicznego policjanci ruchu drogowego specjalizujący się w transporcie chętnie wezmą pod kolokwialną lupę stan techniczny pojazdu.

Wykaz miejsc kontroli autobusów w Żywcu i Bielsku-Białej

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

  • KPP w Żywcu Żywiec, ul. Jana Pawła II (parking przy
    sklepie RTV AGD przy DW 945), tel. 47 857 22 96
  • KMP w Bielsku-Białej dolna płyta dworca PKS Bielsko Biała,
    ul. Warszawska skrzyżowanie z ul. Lipową. tel. 47 857 12 90, 47 857 12 55

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt