Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza – Okradał nieruchomości na terenie Bielska-Białej

foto: Policja Bielsko-Biała

W ciągu ostatnich tygodni w Bielsku-Białej seria włamań do mieszkań i domów niepokoiła mieszkańców miasta. Bielscy kryminalni ustalili i zatrzymali 49-latka podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Sąd zdecydował o trzy miesięcznym areszcie dla mężczyzny.

W okresie od 10 do 22 kwietnia 2024 r. w Bielsku-Białej doszło do serii włamań do mieszkań i domów. Łupem złodzieja padały głównie różnego rodzaju kosztowności, biżuteria oraz pieniądze. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej 22 kwietnia 2024 r. zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna w trakcie jednej z kradzieży posunął się o krok dalej, w trakcie jednego z włamań dopuścił się rozboju na osobie zastanej w mieszkaniu.

Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. 

Z uwagi na fakt, że sprawca działał w tak zwanej recydywie, czyli powrócił do popełniania takich samych przestępstw, jakich dopuścił się w przeszłości, grozi mu surowa kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

Przykład i sposób działania podejrzanego, którego przestępcza działalność została szybko zakończona przez bielskich mundurowych, skłania nas do przypomnienia Państwu, by zabezpieczać swoje domy i mieszkania. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy tuż przed długim majowym weekendem.

Pamiętajmy o tym, by nie informować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opuszczamy swoje domostwo na weekend. Jeśli czujemy potrzebę dzielenia się relacją z wyjazdu, można to zawsze zrobić po wyjeździe. Warto również poprosić sąsiada, by uprzątnął materiały reklamowe zalegające na wycieraczce przed drzwiami do naszego mieszkania czy ewentualnie włączył oświetlenie wieczorem wewnątrz lokalu. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt