Podejrzany mężczyzna zaczepia dzieci przy szkole! | Bielsko-Biała

foto: Policja Bielsko

Na terenie miasta Bielsko-Biała doszło do sytuacji, w której pewien mężczyzna zaczepiał dzieci pod Szkołą. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Mężczyzna zaczepia dzieci pod Szkołą w Bielsku-Białej - Straconce

Trzy razy w ciągu ostatniego tygodnia doszło do niepokojących incydentów w okolicach Szkoły Podstawowej nr 26. Ostatni z nich miał miejsce dzisiaj rano. Uczennice relacjonują, że pod samą placówką zatrzymywał się nieznany mężczyzna. Otwierał okno swojego samochodu i próbował kusić dzieci słodyczami.

Opis tego mężczyzny jest dość ogólny. Łysy, w średnim wieku,  twarz zdobią widoczne zmarszczki. Jego pojazd to ciemny samochód, prawdopodobnie pick-up. To niepokojąca sytuacja, która nie może być lekceważona.

Dyrekcja Szkoły nie pozostawia sytuacji bez odpowiednich działań

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 26 nie zwlekała z podjęciem działań w tej sprawie. Natychmiast poinformowano policję, a konkretnie dzielnicowego ze Straconki. To krok w dobrą stronę, który może pomóc w zidentyfikowaniu sprawcy oraz zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom. 

Niezależnie od działań organów ścigania, ważne jest, aby dzieci wiedziały, jak zachować się w takiej sytuacji. Dlatego odbył się apel szkolny, na którym omówiono, jak reagować w obliczu nieznanych osób. Oto kilka podstawowych wskazówek:

  • Nie nawiązywać kontaktu z nieznajomymi
  • Chodzić do szkoły w grupkach – siła jest w liczbie
  • Po lekcjach również wracać do domu wspólnie.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry