Podaruj świąteczną kartkę – dodatkowo wygraj nagrody!

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Święta Bożego Narodzenia to czas magii, miłości i hojności. To okres, w którym warto pamiętać o tych, którzy potrzebują wsparcia i uśmiechu. Fundacja Nadzieja wychodzi naprzeciw temu duchowi świąt, organizując konkurs plastyczny o wymownej nazwie “Pomaganie jest fajne”.

Cel konkursu "Pomaganie jest fajne"

Konkurs plastyczny “Pomaganie jest fajne” ma na celu osiągnięcie kilku ważnych rezultatów. Po pierwsze, zachęca dzieci i młodzież do wyrażenia swojej kreatywności poprzez przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami. Jest to doskonała okazja, aby rozwijać umiejętności artystyczne i kreatywne.

Po drugie, konkurs promuje ducha pomocy i hojności. Kartki, które zostaną przygotowane, trafią do pacjentów szpitali, mieszkańców domów pomocy społecznej oraz osób zagrożonych bezdomnością. To gest, który przynosi uśmiech na twarzach wielu potrzebujących.

Po trzecie, konkurs ma na celu stworzenie okazji do wygrania atrakcyjnych nagród, co stanowi dodatkową zachętę dla uczestników.

Do kogo trafią kartki świąteczne?

Świąteczne kartki przygotowane w ramach konkursu “Pomaganie jest fajne” trafią do trzech grup osób, które naprawdę potrzebują wsparcia i uśmiechu:

Pacjenci Szpitali
Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy żadne dziecko nie powinno być w szpitalu. Niestety, nie zawsze da się uniknąć chorób i hospitalizacji. Kartki przekazane pacjentom szpitali przyniosą im trochę radości i poczucie, że ktoś o nich myśli.

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej
Osoby starsze i osoby potrzebujące opieki często spędzają święta w domach pomocy społecznej. Kartki z życzeniami dostarczą im ciepła i uśmiechu w tym szczególnym okresie.

Osoby Zagrożone Bezdomnością
Bezdomność to problem, który dotyka wiele osób, zwłaszcza w okresie zimy. Kartki przekazane tym, którzy są zagrożeni bezdomnością, to nie tylko gest dobroci, ale także przypomnienie, że nie są sami.

Organizatorzy zachęcają do przygotowania świątecznych kartek z życzeniami samodzielnie, w dowolnym formacie i dowolną techniką oraz przesłanie ich wraz z kuponem konkursowym do 22 listopada na adres: Fundacja Nadzieja, 43-382 Bielsko-Biała, ul. Zapora 100 (Klimczokówka). 

Kartki zostaną nagrodzone w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym do lat 4, dzieci w wieku przedszkolnym do lat 6, uczniowie szkoły podstawowej klas I-III oraz uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VIII. Nagrodę specjalną otrzyma najbardziej zaangażowana klasa/grupa przedszkolna.

Regulamin konkursu i kupon konkursowy – karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.nadzieja.bielsko.pl.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt