Pociągiem na lotnisko w Pyrzowicach – nadal szybciej i taniej do Krakowa.

foto: Koleje Śląskie

Ministerstwo Infrastruktury i PKP Polskie Linie Kolejowe SA niedawno dokonały inwestycji, która umożliwiła uruchomienie połączeń kolejowych do lotniska w Pyrzowicach. Teraz mieszkańcy mogą dostać się na oba porty lotnicze w naszych okolicach. Które lotnisko lepiej wpisuje się w siatkę połączeń kolejowych Żywiecczyzny oraz Bielska-Białej?

Połączenia kolejowe z Żywca

Lotnisko w Krakowie (Kraków Airport) jest popularnym wyborem dla mieszkańców Żywiecczyzny. Podróż z Żywca na Kraków Airport zajmuje około 3 godzin, a cena biletu kolejowego wynosi 26,50 zł. To szybkie i stosunkowo tanie połączenie jak na aktualne możliwości. 

Należy podkreślić, że po modernizacji linii Żywiec – Sucha Beskidzka, pociągi w kierunku Krakowa będą kursować codziennie, a czas przejazdu z Żywca na Balice ulegnie skróceniu do około 2 godzin.

Alternatywa - Katowice Airport

Choć lotnisko w Pyrzowicach oferuje także połączenie kolejowe, czas podróży z Żywca wynosi około 4 godzin, a za bilet będziemy musieli zapłacić 30,40 zł. Pomimo dostępności nowej linii kolejowej, nadal bardziej opłacalne wydaje się podróżowanie na lotnisko w Krakowie, jeśli chodzi o mieszkańców Żywiecczyzny. Dodajmy, że podróżując na lotnisko, na dzień dzisiejszy musimy spodziewać się dwóch przesiadek.

Bielsko-Biała - Wybór pomiędzy Balicami a Pyrzowicami

Dla mieszkańców Bielska-Białej wybór pomiędzy lotniskiem w Balicach a lotniskiem w Pyrzowicach jest trudniejszy. Oba lotniska są dostępne w około 3 godziny podróży koleją, przy cenach biletów oscylujących w granicach 25-30 złotych. Niestety, podróżując do obu tych lotnisk, trzeba się liczyć z jedną lub dwiema przesiadkami w trakcie trasy.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt