Pochowano urny z popiołami dzieci nienarodzonych

15 października pochowano 7 urn z popiołami dzieci nienarodzonych – 197 ze szpitala wojewódzkiego i 161 ze szpitala miejskiego. Spoczęły one wspólnym Grobie Dzieci Nienarodzonych na cmentarzu komunalnym w Bielsku-Białej Kamienicy. 

Napis “Były w naszych marzeniach i tam pozostaną” widnieje na wspólnym nagrobku, który w lakoniczny sposób oddaje tragedię, jaka dokonała się w życiu niejednej rodziny w związku z utratą nienarodzonego jeszcze dziecka. 

W kościele św. Małgorzaty nad urnami odbyła się wspólna modlitwa  duchownych różnych wyznań. 

Ceremonii złożenia szczątków w Grobie Dzieci Nienarodzonych i poprzedzającej mszy w intencji rodzin zmarłych dzieci przewodniczył ks. dr Tomasz Gorczyński, dyrektor kurialnego wydziału duszpasterstwa rodzin. Eucharystię koncelebrowali proboszcz kamienickiej parafii św. Małgorzaty ks. Marek Droździk, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Łukasz Jończy i kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej ks. Arkadiusz Talik, który wygłosił kazanie. Modlili się także proboszcz parafii luterańskiej w Starym Bielsku ks. Artur Woltman, ks. Marcin Bielawski z Kościoła prawosławnego oraz ks. dr Jerzy Bajorek z Kościoła polskokatolickiego. 

Wspólny pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem odbywa się na kamienickim cmentarzu raz w roku i modlitwa taka w tym miejscu stała się już tradycją. Mszę poprzedza koronka do Bożego Miłosierdzia.

Według statystyk medycznych, w Polsce rocznie w wyniku poronień umiera około 40 tysięcy dzieci. Martwych urodzeń odnotowuje się co roku około 10 tysięcy.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt