Pobili 37-latka – Odpowiedzą za pobicie

śmierć dwóch starszych braci

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku wytropili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Buczkowice podejrzanych o pobicie i ciężkie uszkodzenie ciała 37-latka. Sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował mężczyzn, którym grozi im nawet 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sierpniu na boisku sportowym w Buczkowicach. 37-latek razem z innymi mężczyznami pił tam alkohol. W trakcie spotkania doszło między nimi do kłótni, podczas której dwóch mężczyzn zaatakowało 37-latka i dotkliwie pobiło. Nieprzytomnego mężczyznę nad ranem zauważył przechodzień, który wezwał pogotowie. 37-latek trafił do szpitala. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku byli niemal pewni, że mają do czynienia z pobiciem. Mężczyzna był w śpiączce i nie było wiadomo, jak się nazywa, dlatego ustalenie przebiegu zajścia i namierzenie sprawców było bardzo trudne. Niemniej jednak policjanci ustalili zarówno tożsamość pokrzywdzonego, jak i pierwszego ze sprawców. Był nim 27-letni mieszkaniec gminy Buczkowice, który został zatrzymany. Usłyszał zarzut pobicia z narażeniem na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nie przyznał się do popełnienia czynu. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.
Kilka dni później w ręce policjantów wpadł również drugi ze sprawców, którym był 32-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna podzielił los pierwszego zatrzymanego i trafił na trzy miesiące do aresztu. Podejrzanym grozi do 8 lat więzienia.

źródło Policja Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt