Rusza płatne parkowanie w centrum miasta. Będzie zmiana organizacji ruchu- MAPA

foto. MZD Bielsko-Biała

Od 1 września zostanie rozszerzona Strefa Płatnego Parkowania na ulicach sąsiednich Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Zmiany mają na celu zarówno zwiększenie dostępności miejsc parkingowych, jak i generowanie dodatkowych dochodów dla miasta. Zostanie wprowadzona również zmiana organizacji ruchu.

Powiększona strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Uchwała Rady Miejskiej została przegłosowana 20 czerwca na sesji, głosami radnych klubu Jarosława Klimaszewskiego i Niezależnych.BB. Warto zaznaczyć, że radni klubu PiS wstrzymali się od głosu, co oznacza, że nie wyrazili poparcia dla tej uchwały.

Uchwała poprzedzona była konsultacjami społecznymi, podczas których wpłynął tylko jeden głos sprzeciwu, co świadczy o akceptacji większości mieszkańców dla wprowadzenia zmian. Konsultacje są ważnym elementem demokratycznego procesu podejmowania decyzji i dają możliwość wyrażenia opinii przez zainteresowane strony.

Głównym powodem rozszerzenia strefy płatnego parkowania jest występujący w tym rejonie deficyt miejsc postojowych. Wiele osób korzysta z tych ulic jako długoterminowego miejsca postoju, co prowadzi do braku dostępności miejsc parkingowych dla innych kierowców. Wprowadzenie opłat ma na celu stymulowanie rotacji pojazdów oraz eliminację tzw. postoju długookresowego, co przyczyni się do większej dostępności miejsc parkingowych dla osób, które potrzebują krótkotrwałego postoju.

Obszar jaki zostanie objęty strefą płatnego parkowania

Powiększona płatna strefa parkowania obejmować będzie obszar ulic: Podwale, Okrzei, Grażyńskiego, Nadbrzeżną, Towarzystwa Szkoły Ludowej i Komorowicką, aż do Piłsudskiego. W ramach tej zmiany planuje się także zamontowanie 11 parkomatów, które będą obejmować 190 miejsc parkingowych.

Dodatkowo z chwilą zakończenia prac związanych z przebudową ul. Cyniarskiej zostaną oddane do użytku dwa nowe parkingi znajdujące się również w obszarze SPP, obejmujące 47 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 9 miejsc dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także 2 miejsca wyposażone w stację ładowania dla pojazdów elektrycznych. W ich pobliżu zlokalizowane będą dwa parkomaty.

Stawki opłat za postój jak i opłat abonamentowych nie ulegają zmianie, zaczną obowiązywać od 1 września.

strefa płatnego parkowania galeria sfera
foto. MZD Bielsko-Biała

Zmiana organizacji ruchu w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania o dodatkowe ulice, które zacznie funkcjonować od 1 września, zostanie zmieniona organizacja ruchu na ul. Podwale oraz na skrzyżowaniach ulic: Stefana Okrzei i Podwale oraz Stanisława Dubois i Podwale. Ulica Podwale na odcinku od ul. Stanisława Dubois do ul. Stefana Okrzei zostanie objęta ruchem jednokierunkowym. Na skrzyżowaniach ulic: Stefana Okrzei i Podwale oraz Stanisława Dubois i Podwale zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu. Szczegółowe zmiany w organizacji ruchu zostały przedstawione na mapie poniżej.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje ponadto, że w celu zapoznania kierowców z zasadami obowiązującymi od 01.09.2023 r. w rozszerzonym obszarze Strefy Płatnego Parkowania rozpoczęto kolportaż ulotek. Zawierają one podstawowe informacje dotyczące form płatności oraz sposobu obsługi parkomatu. Ulotka zawiera także mapę z lokalizacją wszystkich parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania w tym w rozszerzonym z dniem 01.09.2023 r. obszarze oraz niezbędne informacje o kontakcie z jej operatorem. Ulotki te kierowcy znajdą m.in. za wycieraczkami pojazdów na ulicach zlokalizowanych w rozszerzanym obszarze, na stanowiskach informacyjnych Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Wydziału Komunikacji oraz stanowisku Centrum Handlowego „Sfera” przy ul. Michała Grażyńskiego.

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt