Planują rewizytę u ostatniej żywieckiej Habsburżanki – Księżnej Renaty Habsburg

foto. Gość Niedzielny

Jeszcze w tym roku, Putosze chcą wybrać się z wizytą do ostatniej żywieckiej Habsburżanki – księżnej Renaty, która mieszka w Madrycie. Poinformowała o tym Dorota Filrej w Radiu Bielsko.

Księżna Renata Habsburg: Historia życia pełna podróży

Księżna Renata Habsburg, urodzona w 1931 roku w Żywcu, jest najmłodszym żyjącym dzieckiem księcia Karola Olbrachta i Alicji Ancarkrony. Po wojnie razem z matką i siostrą księżną Marią Krystyną wyjechała do Szwecji, a później jej życie zaprowadziło ją do Hiszpanii. Ostatnio w 2014 roku odwiedziła Żywiec, gdzie została serdecznie przyjęta przez członków Stowarzyszenia Asysta Żywiecka, ubranych w tradycyjne stroje mieszczan żywieckich, zwane putoszami.

fot. UM Żywiec

Teraz nadszedł czas na rewizytę, ponieważ Putosze planują podróż do Madrytu, aby odwiedzić księżną Renatę wiosną tego roku.

Spotkanie z Księżną Renatą w Madrycie

Stowarzyszenie Asysta Żywiecka, które kultywuje mieszczańskie tradycje, takie jak charakterystyczny strój putoszy, przygotowuje się do wyjątkowej podróży do Madrytu. Odwiedzą księżną Renatę Habsburg i jest ostatnią żyjącą potomkinią słynnej rodziny Habsburgów. To spotkanie ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Żywca, którzy cenią swoje historyczne korzenie i tradycje.

Podczas wizyty w Madrycie putosze zamierzają ubrać się w swoje charakterystyczne stroje mieszczan żywieckich. Jednak logistycznie będzie to wyzwanie, ponieważ strój ten zajmuje sporo miejsca i jest dość nietypowy.

– Jest to bardzo mocna logistyka ale dla nas najważniejszy to finał w Madrycie i spotkanie z naszą księżną Renatą – mówiła Dorota Filrej dla Radia Bielsko

Księżną Renatę planuje odwiedzić kilkadziesiąt osób z Stowarzyszenia Asysta Żywiecka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt