PKP usuwa popularna ulgę. Pasażerowie zapłacą więcej za bilety.

Podróżowanie koleją to dla wielu osób nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale także szansa na skorzystanie z różnych zniżek oferowanych przez Polskie Koleje Państwowe (PKP). Niestety, podjęto decyzję o usunięciu jednej z ulg.

Ulga dla Honorowych Dawców Krwi zostanie usunięta

Aktualnie honorowi dawcy krwi mają możliwość skorzystania z ulgi na bilety PKP w wysokości 33% regularnej ceny. Została ona wprowadzona z początkiem stanu epidemii w 2020 roku. Zniżka przysługuje przy zakupie biletów jednorazowych w klasie 1 i 2 pociągów TLK i IC, a także w klasie 2 pociągów EIC oraz EIP. Niestety, ta ulga niebawem zostanie wycofana przez Polskie Koleje Państwowe.

Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity, potwierdził tę informację w rozmowie z redakcją “Dziennika Toruńskiego”. Decyzja ta związana jest z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.

“W związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego, honorowi dawcy krwi uprawnieni do ulgi 33 proc. mogą skorzystać z przejazdów pociągami PKP Intercity na podstawie biletów z tą ulgą maksymalnie do 30 grudnia 2023 roku włącznie, pod warunkiem posiadania ważnego zaświadczenia poświadczającego uprawnienie do tej ulgi” – oświadczył Nowak.

Oznacza to, że od 2024 roku wszyscy honorowi krwiodawcy będą musieli płacić więcej za przejazdy pociągami PKP. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rzecznik prasowy PKP Intercity dodatkowo zaznaczył, że zaświadczenie uprawniające do ulgi musi być wydane najpóźniej do 30 czerwca 2023 roku. Uprawnienie przysługuje przez okres sześciu miesięcy od dnia wystawienia. Oznacza to, że honorowi dawcy krwi, chcąc skorzystać z obecnej ulgi, muszą zadbać o aktualne dokumenty do końca czerwca przyszłego roku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt