Piorun Uderzył w Dom w Czechowicach-Dziedzicach. Mężczyzna doznał oparzenia dłoni.

Burzowe chmury pojawiły się nad miastem w poniedziałkowe popołudnie i wieczorem, a jeden z domów w Czechowicach-Dziedzicach zaczął się palić. Mężczyzna, który w nim przebywał został poparzony.

Piorun uderzył w dom, poszkodowana jedna osoba

Około godziny 21:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze poddasza w domu jednorodzinnym na ulicy Zawiła w Czechowicach-Dziedzicach. Burzowa aura, która była obecna w rejonie, spowodowała uderzenie pioruna w maszt antenowy na tym domu, co wywołało pożar na poddaszu. Niesamowicie szybka reakcja właściciela i sąsiadów pozwoliła na ugasić ogień jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Niestety, wydarzenie to nie obeszło się bez ofiar. 34-letni mieszkaniec domu został poparzony podczas próby opanowania pożaru. Mężczyzna doznał oparzeń pierwszego stopnia obu dłoni i został przewieziony do szpitala karetką.

Strażacy podjęli kompleksowe działania, takie jak pomiary stężenia tlenku węgla w całym budynku oraz sprawdzenie miejsca wystąpienia pożaru za pomocą kamery termowizyjnej. Dzięki tym działaniom udało się wykluczyć zagrożenie dalszymi pożarami i zapewnić bezpieczeństwo w budynku.

Należy podkreślić, że nawet pozornie ugaszony pożar może pozostawić spore straty. W tym przypadku straty oszacowano na około 3 tysiące złotych. Ogień nie tylko uszkodził strukturę budynku, ale także spowodował obrażenia ciała u właściciela domu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt