Piknik Ekologiczny na żywieckim rynku.

Piknik ekologiczny 2022 - foto: Miasto Żywiec

Piknik Ekologiczny w Żywcu to niezwykłe wydarzenie, które nie może umknąć żadnemu miłośnikowi natury i ekologii. Już jutro, żywiecki rynek stanie się centrum ekologicznej rewolucji.

Piknik Ekologiczny na Żywieckim Rynku

Piknik Ekologiczny to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, cieszenia się przyrodą i jednocześnie zdobywania wiedzy na temat ekologii. To także doskonała okazja do spotkania się z lokalną społecznością i uczestniczenia w różnorodnych aktywnościach.

Muzyczne przedstawienie i konkurs na Najładniejszy Ogródek

Jednym z głównych punktów programu jest muzyczne przedstawienie “Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” w wykonaniu Teatru Katarynka. To niezwykłe widowisko, które przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rozpocznie się o godzinie 10:00 i na pewno dostarczy mnóstwo emocji.

Burmistrz Miasta Żywca także będzie miał swoją rolę – wręczy nagrody laureatom konkursu “Najładniejszy Żywiecki Ogródek i Balkon”. To świetna okazja, by zainspirować się pomysłami innych i być może już w przyszłym roku zdobyć to wyróżnienie.

Ogródki, balkony i zdjęcia - inspiracje proekologiczne

Na żywieckim Rynku będziecie mieli okazję podziwiać wystawę najpiękniejszych zdjęć z żywieckich ogrodów i balkonów. To doskonała inspiracja dla tych, którzy marzą o urządzeniu swojego proekologicznego zakątka.

Gimnastyka z “Aktywnymi Szkrabami” to doskonały sposób na spędzenie aktywnego czasu z całą rodziną. Dla miłośników roślin będzie plenerowe stoisko Akcji Wymiany Roślin “PRZYGARNIJ BRA(t)KA”, gdzie czekać będą ostrokrzewy, lawenda, sedum, aloesy i wiele innych pięknych roślin do wymiany.

A jeśli macie pytania z zakresu ogrodnictwa, specjaliści będą do Waszej dyspozycji na stoisku Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu. Nauczyciele i uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. I co ważne, nie musicie wcześniej się zapisywać na warsztaty!

Zero waste - życie bez śmieci

Stoisko Fundacji “ŚWIAT W NASZYCH RĘKACH” to miejsce, gdzie dowiecie się, jak prowadzić życie bez zbędnego śmieci. Poznacie konkretne przedmioty, które pomogą Wam ograniczyć ilość odpadów w Waszym codziennym życiu. Otrzymacie też przepisy na ekologiczne środki czystości i kosmetyki. To nie tylko korzystne dla środowiska, ale także dla Waszego zdrowia!

Ścieżka sensoryczna i warsztaty plastyczne

Fundacja Leśny Dom zaprasza Was na spacer ścieżką sensoryczną. To nie tylko ciekawa forma spędzenia czasu na łonie natury, ale także doskonała okazja do poznania przyrody w inny sposób.

Dla miłośników sztuki przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których będziecie mogli spróbować zdobienia piór techniką kropkową, tworzenia skaczących żabek z papieru toaletowego, mobilu z szyszek i sznurka oraz tworzenia makatek ziołowych.

Ekologia na wyciągnięcie ręki - porady ekodoradcy

Ekodoradca Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu będzie dostępny, aby udzielić Wam wszelkich informacji dotyczących uchwały antysmogowej, terminów wymiany źródeł ciepła, możliwości różnych form dofinansowań oraz wpływu zanieczyszczenia powietrza na Wasze zdrowie. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, jakie kroki można podjąć, by poprawić jakość powietrza i chronić zdrowie.

Stoiska edukacyjne i wiele innych atrakcji

Nie zabraknie również stoiska Miejskiego Centrum Ekologicznego, stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Ogrodu Botanicznego. To miejsca, gdzie będziecie mogli zdobywać wiedzę i uczestniczyć w interaktywnych zabawach edukacyjnych.

Reszta przygotowanych atrakcji pozostaje niespodzianką. Po prostu trzeba tam być i cieszyć się fantastycznym dniem pełnym inspiracji!

To wydarzenie jest organizowane w ramach projektu “SMART ŻYWIEC – (r)ewolucja”, który jest finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz budżetu państwa w ramach Programu Rozwój Lokalny. To inicjatywa, która ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej i proekologicznych działań w Żywcu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt