Pijany mężczyzna kierował autobusem, w którym znajdowali się pasażerowie!

Zdjęcie ilustracyjne Fot. policjagov.pl

58-letni kierowca autobusu postanowił złamać wszelkie zasady bezpieczeństwa i prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. W autobusie znajdowali się pasażerowie.

Pijany kierowca autobusu z powiatu żywieckiego, wiózł pasażerów do pracy

Na jednej z lokalnych dróg Powiatu Żywieckiego, doszło do niezwykle niebezpiecznego incydentu. 58-letni mieszkaniec tego regionu, który był odpowiedzialny za przewóz pracowników do zakładu pracy, prowadził autobus w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania pojazdu do kontroli przez policję, w autobusie znajdowało się około 20 pasażerów, którym groziło poważne niebezpieczeństwo z powodu nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy.

Policjanci, którzy podjęli kontrolę, szybko ustalili, że 58-latek miał w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. To przekraczało dopuszczalne normy i jednoznacznie stawiało go w roli nieodpowiedzialnego kierowcy, narażającego życie pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Nieodpowiedzialny kierowca został natychmiast pozbawiony prawa jazdy. Jednak to nie koniec jego problemów prawnych. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu dodatkowo wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. To stanowi poważne ostrzeżenie dla innych kierowców, którzy mogą kierować pod wpływem alkoholu. Konsekwencje mogą być surowe, a ryzyko dla życia ogromne.

Akcja “Trzeźwość”, przeprowadzana przez żywiecką policję, ma na celu zwalczanie nietrzeźwych kierowców na drogach regionu. Incydent z 58-letnim kierowcą autobusu to tylko jedno z wielu zdarzeń. W ramach akcji, policjanci zatrzymali w sumie czterech nietrzeźwych kierowców.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry