Pietrzykowice: strażacy interweniowali przy dwóch pożarach

Ostatnie dwa dni były bardzo pracowite dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Pietrzykowic. Strażacy dwa razy interweniowali przy pożarach budynków na terenie Pietrzykowic. 

Pierwszy pożar miał miejsce 20 grudnia, strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego.

“W dniu 20.12.2022r o godzinie 14:10 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP PSP ŻYWIEC do pożaru budynku mieszkalnego w Pietrzykowicach przy ulicy Zjazdowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się szafa elektryczna na parterze budynku, panuje gęste zadymienie, a wszyscy opuscili obiekt przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępów przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru za pomocą gaśnicy proszkowej, przewietrzeniu całego budynku i dokonaniu pomiarów na obecność CO we wszystkich jego pomieszczeniach.

Działania trwały około 40minut.
Na miejscu pracowały zastępy:
-701[s]21,25,53 JRG Żywiec,
-709[s]47,46 OSP Pietrzykowice,
-709[s]22 OSP Łodygowice.”

Dzień później, strażacy kolejny raz musieli interweniować, tym razem był to pożar budynku gospodarczego. 

W dniu 21.12.2022r o godzinie 11:34 nasza jednostka została zadysponowana przez SKKP PSP Żywiec do pożaru budynku gospodarczego w Pietrzykowicach na ulicy Gloński Potok. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar jednego z pomieszczeń budynku gospodarczego konstrukcji drewnianej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty wyposażonej w AODO z jedną linią gaśniczą w natarciu na płonące pomieszczenie, podaniu prądu wody w obronie na budynek przez rotę druga ,ugaszeniu pożaru przewietrzeniu budynku oraz rozbiórce ścian i podłogi pomieszczenia.

Działania trwały około 2 godzin.
 
Na miejscu pracowały zastępy:
-709[S]47 OSP Pietrzykowice,
-709[S]22 OSP Łodygowice.
-Policja”

źródło/foto OSP Pietrzykowice

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry