Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę 2023 – TRASA, ZAPISY

PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 2023

Piesza pielgrzymka diecezji bielsko-żywieckiej na Jasną Górę, wyruszy z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Pątnicy pokonają około 170 kilometrów. Zapisy trwają do końca lipca.

Pielgrzymka na Jasną Górę 2023

,,Kościół jest Chrystusowy” to hasło tegorocznej pielgrzymki, która wyruszy 6 sierpnia 2023r. Pątnicy pokonają około 170 kilometrów i 11 sierpnia dotrą do Częstochowy.

O czym należy pamiętać podczas pielgrzymki?
Pielgrzymi codziennie uczestniczą we wspólnej Eucharystii i w miarę możliwości w Komunii św. oraz czynnie biorą udział w modlitwie, śpiewach, konferencjach. Troszczą się o klimat, jaki tworzą wokół siebie: życzliwość, kulturę bycia, wrażliwość na potrzeby innych, zwłaszcza słabszych lub starszych; wykorzystują posiadane talenty i dary (np. muzyczne, medyczne, techniczne), włączając się w różne posługi.
Ze względu na religijno-pokutny charakter pielgrzymki pątników obowiązuje: odpowiedni, skromny strój (zasłonięte ramiona i kolana), zakaz palenia tytoniu (w tym e-papierosów), zakaz picia wszelkiego rodzaju alkoholu, zakaz zażywania środków odurzających, zakaz używania kijów trekkingowych.
Uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są do przestrzegania: przepisów o ruchu drogowym, zarządzeń władz terenowych (zakaz kąpieli, rozpalania ognisk itp.), wskazań odpowiednich służb pielgrzymki.
W miejscach postoju pielgrzymi zachowują czystość, śmieci składają w wyznaczonych miejscach.
Na noclegu cisza nocna obowiązuje wszystkich od 22.00. Zabronione są noclegi koedukacyjne z wyjątkiem małżeństw. Zabiegi higieniczne (mycie, WC) dozwolone są tylko w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy.
 Za nieprzestrzeganie niniejszych zasad, a także za postawę niezgodną z istotnymi celami i duchem pielgrzymki przewiduje się upomnienie z wpisem do legitymacji pielgrzyma albo natychmiastowe usunięcie z pielgrzymki.

Pielgrzymka na Jasną Górę 2023 - zapisy

Główny przewodnik ks. Damian Koryciński przypomina, że można się zapisywać na pielgrzymkę jasnogórską w swoich parafiach oraz w internecie.

Pielgrzymka Bielsko-Biała

Zapisy: od 12 czerwca do 31 lipca na stronie: https://pielgrzymka.bielsko.pl/

Rozpoczęcie pielgrzymki: 6 sierpnia 2023 r. Mszą św. o godz. 7:30 w bazylice Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Hałcnowie.

Pielgrzymka Czechowicka

Zapisy: 24 i 25 czerwca oraz 31 lipca i 1 sierpnia r. w godzinach od 17:00 do 19:00 w salkach parafii NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Rozpoczęcie pielgrzymki: 7 sierpnia 2023 r. Mszą św. o godzinie 7:00 w kościele NMP Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach (na Lesisku).

Zapisy na powrót autokarem z Częstochowy będą prowadzone online, szczegóły są dostępne tutaj. Koszt: 42 złotych za osobę.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt