Pies Kodi wywęszył narkotyki w Czechowickim Magazynie.

foto: slaskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli blisko 2 kg suszu z zawartością substancji THC. Mundurowi przeprowadzili kontrole paczek w Czechowicach-Dziedzicach i na lotnisku w Pyrzowicach. Odbiorcy paczek grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki w sortowniach paczek firmy kurierskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz w terminalu cargo lotniska w Pyrzowicach.

Podczas kontroli mundurowym towarzyszył pies służbowy Kodi. Wśród ogromnej ilości paczek znajdujących się w sortowniach, Kodi wywęszył susz roślinny w dwóch przesyłkach od różnych nadawców ze Stanów Zjednoczonych. Specjalistyczne badania narkotestem potwierdziły, że w suszu znajduje się substancja THC.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie blisko 2 kg suszu roślinnego z zawartością substancji THC. Przesyłki miały trafić do jednego odbiorcy z powiatu żywieckiego. Jak się później okazało, adres, na który paczki zostały nadane, nie istnieje.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że zawartość przesyłek może naruszać przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, obie paczki wraz z zawartością zostały zatrzymane.

Śląska KAS przypomina, że zgodnie z przepisami za przywóz środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, grozi wysoka kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło/foto – slaskie.kas.gov.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt