Pierwsza Liturgia Święta na działce przyszłej Prawosławnej Świątyni w Bielsku-Białej.

foto. bielskobiala.cerkiew.pl

W niedzielne przedpołudnie w rejonie ulic Jeżynowej i Rysiej w Bielsku-Białej odbyło się niezwykłe wydarzenie, które zapisze się w historii Parafii Prawosławnej pw. Świętej Trójcy. To pierwsza Liturgia Święta, która miała miejsce na działce, na której wkrótce wzniesie się nowa prawosławna świątynia.

Pierwsza prawosławna liturgia w plenerze

W niedzielę, wierni zgromadzili się na ziemi, która wkrótce stanie się miejscem modlitwy i wspólnoty. To właśnie tam, na przyszłej działce cerkwi, odbyła się pierwsza Liturgia Święta. Podczas Liturgii odczytany został fragment Ewangelii mówiący, że musimy mieć silną, niezachwianą wiarę. Wiara ta powinna być w naszych sercach i jednocześnie przejawiać się w czynach, ponieważ “wiara bez uczynków jest martwa”. 

Na zakończenie nabożeństwa,  proboszcz parafii, o. Michał Kuryło, zwrócił się do zebranych, dziękując za wsparcie w procesie budowy cerkwi. Ta praca rozpoczęła się ponad pięć lat temu, dzięki staraniom o. Mikołaja Dziewiatowskiego z Sosnowca oraz o. Marcina Bielawskiego z Częstochowy. W swoim przemówieniu o. Michał wyraził wdzięczność tym, którzy wspierają dzieło zarówno modlitwą, jak i ofiarami materialnymi.

Ukoronowaniem niedzielnej Liturgii była chwila, gdy wszyscy obecni zebrali się, by utrwalić ten wyjątkowy moment. Pamiątkowe zdjęcie, które wykonano, będzie świadectwem tego, co zaczyna się dziać na ziemi, która wkrótce tchnie życie w przyszłą cerkiew.

foto. bielskobiala.cerkiew.pl

Planowana Przyszłość: Krzyż, Cerkiew Tymczasowa i Piękna Świątynia

Niebawem na terenie działki zobaczymy krzyż, który symbolizuje zapoczątkowanie budowy przyszłej cerkwi. Planowane jest, że ta piękna świątynia zostanie wzniesiona za trzy lata. Przed nią jednak na czas budowy stanąć ma tymczasowa cerkiew, która zostanie przetransportowana z Białegostoku. Władze miasta przychylnie nastawione do tej inicjatywy przekazały działkę prawosławnej parafii św. Trójcy, co jest wydarzeniem przełomowym dla lokalnej społeczności. Wybudowanie własnej, pięknej cerkwi stanowi krok ku umocnieniu tożsamości religijnej mieszkańców Bielska-Białej oraz całego regionu.

Więcej szczegółów odnośnie budowy cerkwi, można przeczytać w poniższym artykule:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt