Pielgrzymi diecezji bielsko-żywieckiej dotarli na Jasną Górę! – WIDEO

foto. diecezja bielsko-żywiecka

Pielgrzymi z Diecezji Bielsko-Żywieckiej dotarli na Jasną Górę, przebywając trudną drogę w imię wiary i duchowej odnowy. Ich podróż była pełna wyzwań, nie tylko ze względu na zwykłe zmęczenie, ale także na nieprzychylne warunki atmosferyczne, które im towarzyszyły pierwszego dnia.

Sześć dni wędrówki, modlitwy i spotkań na pątniczym szlaku

Przez sześć dni pielgrzymi wędrowali w modlitwie, śpiewie i spotkaniach, przemierzając pątniczy szlak. Ich duchowy trud znalazł ukoronowanie, gdy dotarli do częstochowskiego klasztoru na Jasnej Górze, gdzie w piątek, 11 sierpnia, około południa, zostali przyjęci przez wspólnotę.

Podczas tej niezwykłej podróży 1500 pielgrzymów przemierzyło około 170 kilometrów. Ta liczba staje się symbolem ich zaangażowania, poświęcenia i oddania duchowej drodze. Każdy krok, niezależnie od trudności, przyczynił się do wzmocnienia więzi z wiarą. 

wideo: FB Józef Stopka

Dzisiaj o godzinie 14:00, odbyła się uroczysta Msza Święta na Jasnej Górze, którą poprowadził biskup Roman Pindel. Msza Święta jest kulminacyjnym wydarzeniem, które wyraża duchowe zjednoczenie pielgrzymów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry