Pewel Forever Festiwal powraca w swojej X jubileuszowej edycji. W trakcie trwania wydarzenia wystąpią liczne zespoły rockowe, a cała impreza potrwa dwa dni. Jak co roku, gwarantowana dobra zabawa, zarówno muzyczna jak i imprezowa.
Pewel Forever Festiwal 2023
Nie ma znaczenia, czy jesteś mały czy duży, miłośnik muzyki czy szalony metalowy weteran – na Pewel Forever Festiwalu mile widziani są wszyscy! Ta wyjątkowa impreza zgromadzi zarówno utalentowanych muzyków, jak i pasjonatów dobrej zabawy. Całe rodziny z dziećmi będą mogły razem cieszyć się fascynującymi występami, a weterani sceny metalowej znajdą swoje miejsce wśród równie zafascynowanych fanów. To idealne wydarzenie dla każdego, kto pragnie spędzić czas wśród ludzi kochających muzykę i przyjemną atmosferę.
Na X jubileuszowej edycji usłyszycie najbardziej epickie, dynamiczne i pełne pasji wykonania. Z różnorodnością gatunków muzycznych, od rocka i metalu po pop i elektronikę, każdy znajdzie coś dla siebie. Zespół organizacyjny przemyślał każdy szczegół, aby dostarczyć Wam niezapomnianych chwil podczas koncertów.
Piątek 28.07.2023
– SEMPRAH – Zespół z pogranicza death/melodic, regularnie koncertujący od 2019. Obecnie w trakcie wydawania debiutanckiej płyty ,,Infernal Claws”, której premiera zaplanowana jest na wiosnę 2023
– MOLESKIN – Grupa powstała w 2016 roku w Sosnowcu i zrzesza byłych lub obecnych muzyków takich składów jak: Loa Karma, Across the Shade oraz Clinica Muerte. „Wrednoczas”, który został zarejestrowany i wyprodukowany przez Tomasza ”Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z zespołami: Coma, Decapitated czy Frontside, wzbogaci dotychczasową dyskografię zespołu, która składa się z EP-ki „W błocie” (2018) oraz singli „Niosę pochodnię” (2018), „Uczę czołgać się” (2019) i „Czas rozliczenia” (2021). Styl muzyczny grupy ewoluował przez lata, początkowo oscylując w obrębie metalcore i groove metal, by w późniejszym okresie skręcić w kierunku metalu alternatywnego, eksponującego melodyjność oraz przywiązanie do nowej fali.
– PUDELSI – Krakowski zespół rockowy utworzony w 1985 r. z muzyków formacji Düpą, która po śmierci jej lidera Piotra Marka przestała istnieć. Debiutancki skład: Dariusz „Franz Dreadhunter” Adamczyk – bg, Maciej „Biedrona” Biedrzycki – ten. sxf., Andrzej „Pudel” Bieniasz – g., Paweł „Baby” Jarzębski – bg., Maciej „Nitro” Kowalik – dr., Andrzej „Potok” Potoczek – g. oraz wokalista amerykański David Rocka. W 1986 r. dołączył do zespołu Maciej Maleńczuk – voc.
Oficjalnie zadebiutował na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1986 r. Dwa lata później nagrał wspólnie z Korą pierwszą płytę LP Kora i Püdelsi: Bella Pupa i zawiesił działalność.
Wznowił ją w 1995 r. w składzie: Dariusz Adamczyk – bg., Andrzej Bieniasz – g., Artur Hajdasz – dr., Maciej Maleńczuk – voc., Andrzej Potoczek – g. Zespół kontynuował linię repertuarową opartą na tekstach Piotra Marka, dopiero CD Püdelsi: Psychopop wypełniły utwory własne. W nagraniu uczestniczyli Olaf Deriglasoff (zamiast Andrzeja Potoczka) i Małgorzata Tekiel (zamiast Dariusza Adamczyka). Z zespołem współpracowali także: Tomasz Czulak – dr., voc., Tomasz Dominik – dr., Piotr Lewicki – g., kbrd., Maciej Miecznikowski – voc., tr., kbrd., Adam Niedzielin – kbrd.
W 2004 r. nagrodę polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk 2003 w kategorii teledysk roku otrzymała piosenka Wolność słowa (reż. Paweł Bogocz). W sierpniu 2005 r. zespół zawiesił działalność, którą wznowił po kilku miesiącach z nowym wokalistą Szymonem Goldbergiem.
– LEJ MI PÓŁ – polski zespół z Bielska-Białej grający muzykę punk oraz metal.
W 2012 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę zatytułowaną Skolioza odbytu. Lej Mi Pół słyną z kontrowersyjnych, zabawnych i wulgarnych tekstów. Najbardziej znana piosenka zespołu to Polibuda opowiadająca o życiu w akademiku na Politechnice Śląskiej. Osiągnęła ona ponad pięć milionów wyświetleń na YouTube (dane na październik 2022)
Sobota 29.07.2023:
– LIVGARDET – heavy metalowy kwintet powstały w 2021 roku z inicjatywy gitarzysty Mateusza oraz bębniarza Arka. Na przestrzeni półtorarocznej działalności skład zespołu uległ kilku zmianom, jednak jego członkowie doskonale się rozumieją, nie tylko w sprawach muzycznych. W kapeli dominuje układ kompozytorsko aranżerski Mateusz/Arek, jednak każdy dorzuca swoją cegiełkę do finalnego brzmienia oraz formy kompozycji. Inspiracją są klasycy jak Iron Maiden, Judas Priest, Megadeth czy Queensryche, jednak nie brakuje wpływów młodszych kapel a w utworach nie brakuje różnorodności.
– GRIMMER – zespół z Bielska-Białej, założony w roku 2010 pod nazwą Scavanger. Końcem 2012 roku zespół zarejestrował pierwszy materiał demo „In The Name Of Humanity” składający się z trzech numerów, z których utwór zatytułowany „Coroner” znalazł się na kompilacji SILESIAN BUTCHERS vol. IV. Trzy lata później, w roku 2015, zespół zmienił swoją nazwę na Grimmer oraz wydał swoje pierwsze LP zatytułowane „Grimmer”
Muzyka zespołu nie jest określona jednoznacznie, gatunkowo oscyluje między nurtami takimi jak death metal, death’n’roll oraz thrash metal.
– VASTNESS – kapela death/thrashowa z czarnej, śląskiej ziemi. Zespół został założony pod koniec 2019 roku. Przeciwności losu (lockdown, zmiany składu) sprawiły, że nie zdążył wystąpić na scenie aż do zeszłego roku. Teraz, gdy skład się ustabilizował, zespół jest gotowy by pokazać się na scenie. Możecie się spodziewać muzycznego połączenia thrashowej agresji oraz death metalowego ciężaru. Obecnie pracują nad debiutanckim materiałem, który zostanie zarejestrowany studyjnie.
– INSEKT – śląskie trio, aktywnie występujące i tworzące już blisko 12 lat. Zespół odważnie eksploruje muzyczne rewiry, meandrując w swoich kompozycjach między rockiem lat ’90, bujającym grungem i hałaśliwym punkiem. Nie brak tu także gitarowych solówek z heavy metalowym pazurem i melodyjnych riffów subtelnie zagłębiających się w spokojniejszą stronę rocka alternatywnego. Muzycy od lat działają aktywnie, własnym sumptem wydając płyty i teledyski, a motorem napędzającym ich działania jest pozytywny odbiór ich twórczości zarówno w sieci, jak i na koncertach. Goszcząc na scenach wielu polskich klubów i festiwali wystąpili u boku artystów takich jak Organek, Lao Che, Happysad, czy Łydka Grubasa. Po wydanej w 2017 r. EPce „Menda”, której kontynuacją był wydany dwa lata później długogrający album studyjny „Menda 2.0.”, zespół nie zwalnia tempa i odkrywa kolejne karty swojej twórczości.
– PAMPELUNA – to powstała w 2007 roku grupa z Koszalina. Zespół charakteryzuje 3 wokalistów, śpiewających w różnych językach. W ciągu debiutanckiego roku zespół brał udział aż w 8 festiwalach, na których zgarnął łącznie 11 nagród. 2 kwietnia 2010 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu, La Curva, a w lipcu tego roku zespół wystąpił na głównej scenie Przystanku Woodstock. Kolejnymi albumami były 777 i Bunt, wydane odpowiednio w 2013 i 2017 roku. Singiel Wywietrzyć łeb był na liście przebojów Antyradia przez 4 miesiące i został nominowany w kategorii polski przebój roku 2017.
– PROLETARYAT -stniejący od 1987 r. Proletaryat w swojej bogatej karierze zahaczył o punk, heavy metal i hard rock. Dzięki prostej gitarowej muzyce – mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70. – oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła szerokie zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Brzmienie Proletaryatu, z początku jednoznacznie punkowe, z upływem czasu otwierało się na szersze wpływy z całego spektrum muzyki gitarowej, w szczególności alternatywnego metalu. Na przestrzeni trzydziestu lat istnienia wydali jedenaście albumów studyjnych, w tym okryte złotem IV z 1994. W dorobku zespołu są też 2 albumy koncertowe i jeden kompilacyjny. Proletaryat zagrał też ponad półtora tysiąca koncertów w Polsce i za granicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach.
– ALKOHOLICA – Zespół Alcoholica powstał w 2004 roku z myślą o graniu muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nieprzypadkowo – przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Przez trzynaście lat zespół grał jako tribute band Metalliki, w 2017 r wydali album Sub Zero z autorskim materiałem.
Bilety dostępne w dniu festiwalu. Piątek 120zł. Sobota 150zł.
Źródło: netfan.pl