Parowóz na trasie Chabówka – Żywiec przez Suchą Beskidzką

pociąg Chabówka - Żywiec
foto. kolejbeskidzka.pl

W nadchodzącym miesiącu, miłośnicy kolei i historii będą mieli niepowtarzalną okazję do odbycia wyjątkowej podróży w czasie. 23 marca, w sobotę, zaplanowano kurs pociągu retro, który przemierzy jedną z najbardziej urokliwych tras kolejowych w Polsce, łączącą Chabówkę, Suchą Beskidzką i Żywiec. Ta podróż to nie tylko okazja do podziwiania przepięknych krajobrazów, ale również do odkrywania bogatej historii kolejnictwa w regionie.

Podróż pociągiem retro z parowozem wśród malowniczych krajobrazów

Pociąg, skomponowany z zabytkowej lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 20. i 30. XX wieku a także z lat 60., zabierze pasażerów w podróż śladami dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. Linia ta, otwarta w 1884 roku, odgrywała kluczową rolę w komunikacji w austro-węgierskiej Galicji, łącząc jej zachodnie i wschodnie krańce. Szlak, którym podążymy, był świadkiem wielu ważnych wydarzeń i jest częścią historii, która nadal fascynuje i inspiruje.

Podróż retro to nie tylko lekcja historii, ale również okazja do podziwiania niezwykłych widoków. Trasa z Żywca do Suchej Beskidzkiej, przebiegająca przez Beskid Makowski i Żywiecki, słynie z malowniczych krajobrazów. Podróżni, wygodnie usadowieni w zabytkowych wagonach, będą mieli okazję do zobaczenia tych pięknych miejsc z zupełnie innej perspektywy. Warto dodać, że to właśnie ta trasa, wkrótce przejdzie rewitalizację, mającą na celu jeszcze większe podniesienie komfortu podróży i dostępności tego unikalnego szlaku kolejowego.

Szczegóły podróży pociągiem retro i bilety

Podróż odbędzie się 23 marca 2024 roku, a cena biletu na trasę Chabówka – Żywiec – Chabówka została ustalona na 110 zł. Formularz rezerwacji biletów dostępny TUTAJ.  Dla najmłodszych pasażerów, do lat 4, przewidziano możliwość bezpłatnego przejazdu w towarzystwie dorosłego. 

Dodatkowo, organizatorzy przewidzieli kurs na trasie Żywiec – Jeleśnia – Żywiec, z biletami dostępnymi do zakupu w dniu przejazdu za 30 zł. Bilety można nabyć na stacji w Żywcu lub bezpośrednio w pociągu, przyjmowane tylko płatności gotówkowe.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągu jest jeszcze nie znany.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt