Parking przy Cavatinie straszy dziurami i błotem – są plany aby powstał parking podziemny.

foto. Roman Matyja

Bielsko-Biała stoi przed wyzwaniem poprawy dojścia z parkingu do słynnej Sali Koncertowej “Cavatina.” Niestety aktualnie miejsce straszy wielkimi i miejscami głębokimi kałużami. Są plany aby zbudować w tym miejscu nowoczesny parking podziemny.

Interwencja Romana Matyji - propozycja budowy nowego parkingu

Roman Matyja złożył interpelację w sprawie budowy parkingu przy ulicy Dworkowej. Zdaniem radnego, obecny parking prezentuje się w fatalnym stanie. Nawierzchnia jest zalana wodą, tworząc kałuże o kilkudziesięciocentymetrowej głębokości. To utrudnia poruszanie się zarówno pieszym, jak i kierowcom, zwłaszcza po opadach atmosferycznych. Samochody, próbując pokonać zagłębienia terenu, mają kontakt z podłożem, co wpływa na komfort korzystania z parkingu

Radny Roman Matyja, zwraca również uwagę na pilną potrzebę poprawy stanu parkingu. Jego celem jest nie tylko przywrócenie funkcjonalności, ale także rozwinięcie infrastruktury parkingowej w tym obszarze.

– ,,..proszę rozważyć moją propozycję polegającą na: budowie nowego parkingu jedno bądź dwukondygnacyjnego. Ponieważ w pobliżu znajduje się sala koncertowa,,Cavatina”, z której korzystają mieszkańcy naszego miasta, proponuję podjąć rozmowę z właścicielem tego obiektu i za jego zgodą, wspólnie wykonać nowoczesny parking. (…) Będzie to korzystne zarówno dla miasta, jak i ,,Cavatiny”. Miasto uzyska miejsca parkingowe (…), a,,Cavatina” będzie miała zadowolonych klientów.” – pisze radny Roman Matyja

Odpowiedź Wiceprezydenta Przemysława Kamińskiego - są plany budowy parkingu podziemnego

Wiceprezydent Przemysław Kamiński odpowiedział na interpelację, przedstawiając dotychczasowe działania miasta w kwestii infrastruktury parkingowej przy ul. Dworkowej. Miasto wcześniej planowało budowę parkingu terenowego o standardzie porównywalnym do parkingów znajdujących się przy ulicy Broniewskiego i Paderewskiego. Jednak deklaracja właściciela “Cavatiny” o budowie parkingu podziemnego spowodowała wstrzymanie planów. Obecnie inwestor zmienił koncepcję, oczekując na decyzję dotyczącą warunków zabudowy.

 

Obecnie procedury prowadzone są przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, a działka, na której obecnie funkcjonuje parking, jest własnością Gminy Bielsko-Biała. Mimo tego, że teren ten nie stanowi pasa drogi publicznej, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej podjął prace utrzymaniowe w celu zapewnienia przejezdności.

– ,,Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, na podstawie udzielonego Pełnomocnictwa od Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, wykonuje jedynie doraźne prace utrzymaniowe polegające na zapewnieniu przejezdność tj. na likwidacji ubytków i wybojów (wyrw) nawierzchni.
Przedmiotowy teren ujęty jest na liście zadań oczekujących do wykonania robót w ramach doraźnego utrzymania dróg wewnętrznych na terenie miasta Bielska-Białej. Jednak z uwagi na dużą ilość zarejestrowanych zgłoszeń mieszkańców oraz ograniczone środki finansowe, wykonanie przedmiotowych prac nie będzie możliwe w bieżącym roku.” – pisze wiceprezydent Przemysław Kamiński

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt