Pałacyk oraz stare korty tenisowe w parku włókniarzy doczekają się rewitalizacji – WIZUALIZACJA

pałacyk lodowy w bielsku-białej
foto: Fb/Zabytki

Bielsko-Biała zyska niezwykle nowoczesny i przyjazny teren sportowo-rekreacyjny dzięki projektowi rewitalizacji tzw. pałacyku lodowego i budowie nowych kortów tenisowych. Ta inwestycja, realizowana przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej, ma za zadanie stworzyć przestrzeń sprzyjającą integracji i aktywizacji mieszkańców. Szacowany koszt inwestycji wynosi blisko 28 mln zł, a prace mają zostać zakończone najpóźniej pod koniec przyszłorocznych wakacji.

Rozwój Społeczności i Nowoczesne Technologie

W wyniku rewitalizacji pałacyku lodowego powstanie innowacyjne centrum nowoczesnych technologii cyfrowych. Dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych rozwiązań, teren ten będzie stanowił platformę dla działań społecznych, łączących naukę, przedsiębiorczość i rekreację. Integrując obszary edukacji i sportu, inwestycja ta ma na celu zaspokoić potrzeby różnych grup wiekowych w Bielsku-Białej.

Możliwość nauki robotyki i programowania dla dzieci, młodzieży oraz seniorów, stworzy unikatową szansę dla mieszkańców miasta, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe kompetencje. 

Nowoczesny Teren Sportowy i Rekreacyjny

Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych, teren wokół pałacyku lodowego przekształci się w nowoczesny kompleks sportowy i rekreacyjny. Oprócz kortów tenisowych, planowane jest również otwarte lodowisko, które zimą umożliwi mieszkańcom korzystanie z lodowej powierzchni. 

Nowoczesne obiekty sportowe przyciągną zarówno zawodników, którzy będą mieli możliwość treningów i rywalizacji na wysokim poziomie, jak i amatorów, którzy chcą poprawić swoją kondycję fizyczną i spędzić czas aktywnie. 

Planowane Otwarcie

Obecnie inwestycja znajduje się w fazie projektowania, a inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na prace rewitalizacyjne pawilonu lodowego. Prace projektowe hali sportowej są na ukończeniu, a wkrótce inwestor planuje złożyć kolejny wniosek o wydanie pozwolenia na budowę dla tej części inwestycji. Równolegle trwają prace demontażowe w pałacyku lodowym, który wymaga gruntownej przebudowy.

Zakładając zgodne realizowanie prac z założonym harmonogramem, planuje się, że otwarcie zrewitalizowanego terenu nastąpi w sierpniu 2024 roku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt