Oszukiwała podczas robienia zakupów. Grozi jej kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu I w Bielsku-Białej zatrzymali 65-letnią kobietę podejrzaną o oszustwo. W jednym ze sklepów w Bielsku-Białej, kobieta podtrzymywała torbę z towarem, powodując zaniżanie ciężaru ważonego produktu. Sprawczyni została zatrzymana.

W jednym ze sklepów w Bielsku-Białej kobieta dopuściła się oszustwa

We wtorek, policjanci bielskiej „jedynki” zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego z marketów spożywczych, o ujęciu klientki, która oszukiwała podczas robienia zakupów. Okazało się, że kobieta będąc na dziale samoobsługowym zważyła produkt, zaniżając jego wagę i jednocześnie cenę. 65-latka po zważeniu towaru uznała, że kwota do zapłaty jest zbyt wysoka. Zważyła więc go drugi raz, tym razem podtrzymując torbę z towarem, powodując zaniżenie ciężaru ważonych produktów. Następnie nakleiła metkę z zaniżoną o prawie połowę ceną na towar. 

Policjanci zatrzymali oszustkę, która usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Nieuczciwa klientka za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem.

Policja przestrzega

Pamiętajmy, że nie tylko oszukiwanie podczas ważenia produktów grozi poważnymi konsekwencjami. Taką samą odpowiedzialność karną możne ponieść osoba, która zmienia naklejkę – metkę, z ceną droższych towarów na tańsze lub dołoży towar do wcześniej zważonego produktu z wydrukowaną już ceną. Oszustwo jest przestępstwem o którym mówi art. 286 kodeksu karnego. Należy pamiętać, że dla popełnienia tego przestępstwa nie jest istotna wysokość szkody majątkowej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt