Oszukiwał mężczyzn szukających miłości – Oszust podawał się za kobietę

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tak było w tym przypadku gdy 38 – letni mężczyzna, podając się za kobiety będące w potrzebie materialnej, oszukał dziesiątki mężczyzn na łączną kwotę ponad dwustu tysięcy złotych. Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali oszusta w Bydgoszczy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Oszust podawał się za kobiety - żerował na tych którzy poszukiwali miłości

Swój niecny proceder mężczyzna zainicjował w pod koniec 2022 roku. Żerował nie tylko na portfelu szukających miłości w wirtualnym świecie, ale również na uczuciach i emocjach. Miejscem działania podejrzanego była platforma randkowa, na której wprowadzał pokrzywdzonych w błąd co do swojej tożsamości – podawał się za kobiety potrzebujące pomocy materialnej. Niestety na przestrzeni niespełna dwóch lat zdołał oszukać szukających miłości mężczyzn na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych.

Podejrzany często zmieniał miejsce, co utrudniało możliwość szybkiego zlokalizowania mężczyzny. Bielscy mundurowi namierzyli mężczyznę w Bydgoszczy, a następnie zlokalizowali podejrzanego w jednym z hoteli. Mężczyzna został zatrzymany, w dalszej kolejności przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe.

Następnie doprowadzono mężczyznę do prokuratury celem przesłuchania. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek prokuratora zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Skala i ilość oszustw podejrzanego jest zatrważająca tym bardziej że doszło do nich w warunkach recydywy. Mężczyźnie grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności, jednak wskutek działania w warunkach, w których dopuścił się podobnych przestępstw w przeszłości, może zostać orzeczona kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

 

źródło:  Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry