Ostatni weekend kina plenerowego Na Szczycie | Ustroń

foto: Poniwiec - Mała Czantoria

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów i letnich wieczorów na świeżym powietrzu, to “Kino na Szczycie” to miejsce, które nie może umknąć Twojej uwadze. To idealna alternatywa dla tych, którzy pragną cieszyć się malowniczym otoczeniem Beskidu Śląskiego podczas seansów filmowych. 

Wrześniowe Seanse Filmowe na Małej Czantorii

Wrzesień to doskonały czas na kontynuację letnich przyjemności. “Kino na Szczycie” serwuje dodatkowe wrześniowe seanse filmowe, które odbędą się w piątek i sobotę, 8 i 9 września. Jeśli jesteś fanem produkcji filmowych, nie możesz przegapić tych dwóch wyjątkowych wieczorów.

Piątek: “Pulp Fiction”
(USA 1994, reż. Quentin Tarantino, gansterski)
Vincent Vega i Jules Winnfield, dwaj zawodowi mordercy na usługach gangstera Marsellusa Wallace, odzyskują należącą do ich szefa tajemniczą czarną teczkę. Marsellus zleca Vincentowi opiekę nad swą młodą, intrygująca żoną, Mią. Gangster przekupuje też boksera Butcha Coolidge′a, każąc mu przegrać jedną z następnych walk. Butch przyjmuje pieniądze, ale decyduje się na podwójne oszustwo. Po odzyskaniu czarnej teczki Marsellusa Wallace i zabiciu młodych złodziei Vincent i Jules zabierają zakładnika, którego Vincent przypadkowo zabija strzałem z pistoletu. Całe wnętrze samochodu oraz twarze i ubrania Vincenta i Julesa spływają krwią.

Sobota: “Wieleoryb”
(USA 2022, reż. Darren Aronofsky, dramat)
Charlie (Brendan Fraser) w ogóle nie wychodzi z domu. Prowadzi wirtualne zajęcia z kreatywnego pisania, udając przed studentami, że ma ciągle zepsutą kamerę, bo boi się komukolwiek pokazać. Jest chorobliwie otyły, ma problemy z sercem, oddychaniem i wykonywaniem nawet najprostszych czynności. Samodzielnie nie jest w stanie zrobić kroku. Kiedy jednak wstaje, by podtrzymać się na balkoniku, ogrom jego ciała przeraża. Odskocznią od trudów dnia codziennego są wizyty przyjaciółki – pielęgniarki Liz (Hong Chau), która jako jedyna jeszcze o Charliego walczy i o nim pamięta. Pewnego dnia w drzwiach obskurnego mieszkania mężczyzny pojawia się jego opuszczona przed laty córka Ellie (Sadie Sink). Jej niespodziewana wizyta zburzy zastany porządek rzeczy i sprawi, że Charlie zacznie inaczej patrzeć na swój stan i swoją przyszłość. Aronofsky w kameralnym dramacie, rozpisanym na cztery główne głosy, portretuje krajobraz przedmieść dzisiejszej Ameryki, skupiając się jednak na jednostce – kruchej, niedoskonałej, walczącej z własnymi demonami. Nie mógł sobie wymarzyć lepszego Charliego – dla Brendana Frasera to rola życia.

Kino plenerowe mieści się przy Ośrodku Poniwiec “Mała Czantoria” – Ustroń, ul. Akacjowa 107. Tam znajdziesz darmowy parking pod samym ośrodkiem. Seans odbywa się na szczycie Małej Czantorii, gdzie dojedziesz koleją tam i z powrotem (kolej działa do zakończenia wydarzenia). Projekcja startuje zaraz po zmroku (około godziny 20:00). Kino na Szczycie jest bezpłatne. Na miejscu możesz skorzystać ze strefy gastro.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry