Ośrodek nad jeziorem żywieckim ,,U Rumcajsa” przestanie istnieć. Powstanie tam hotel.

u Rumcajsa żywiec

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy “U Rumcajsa” nad Jeziorem Żywieckim zakończy swoją działalność. Starosta Żywiecki wypowiedział, bez podania przyczyny, umowę dzierżawy.

Ośrodek ,,U Rumcajsa'' w Żywcu przestanie istnieć

Umowa dzierżawy miała trwać do 2036r. Niestety z powodu wypowiedzenia jej przez starostę, Ośrodek będzie funkcjonował tylko do lipca br. Jak podaje wyborcza.pl – najprawdopodobniej w jego miejscu powstanie hotel.

Stąd mój apel do wszystkich znajomych “Rumcajsa” i jego Rodziny,do każdego Wodniaka, do mieszkańców Beskidów , Ludzi z całej Polski i reszty świata,o Podpisanie Petycji Sprzeciwiającej Się Decyzji Starosty Żywieckiego,cofającej dzierżawę gruntów Ośrodkowi Rekreacyjno Wypoczynkowemu “U Rumcajsa”

Petycje, o której mowa, możecie podpisać tutaj.

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy “U Rumcajsa” kojarzy się z dobrą atmosferą, rodzinnymi wczasami. Można tam przenocować w domku kempingowym lub w przyczepie, wypożyczyć sprzęt wodny oraz zjeść dobre jedzenie.

Ośrodek został założony w 1993 roku przez Jerzego Ziomka znanego jako Rumcajs. Był jednym z założycieli i wieloletnim członkiem WOPR-u oraz przewodnikiem górskim. Szkolił motorowodniaków i żeglarzy. Organizował wiele akcji społecznych. Uratował dziesiątki ludzkich istnień, pierwszą z nich była 12-letnia dziewczynka.  Znakami rozpoznawczymi Rumcajsa były kapelusz i broda. Zmarł  w 2020r. w wieku 70 lat. Po jego śmierci ośrodek przejęła rodzina.

Rumcajs żywiec
foto. żywiecnaszemiasto

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Dni Kęt 2023 – PROGRAM

W czerwcowy weekend odbędą się Dni Kęt na Bulwarach nad Sołą oraz na placu przed Domem Kultury. Czekać będzie wiele

Reklama

Przewiń do góry