Orliki na Żywiecczyźnie doczekają się modernizacji – przyznano pieniądze

zdjęcie ilustracyjne foto. tuwiazowna

Inicjatywa “Orlik 2012 – Moje Boisko” przez wiele lat pełniła rolę kluczowego elementu w rozwoju publicznie dostępnych kompleksów sportowych w Polsce. Edycja z roku 2023, zapowiedziana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, skupia się na odnowieniu boisk sportowych. Opublikowano wyniki naboru, z których wynika, że modernizacji doczekają się Orliki w powiecie żywieckim.

Znaczenie programu Orlik dla społeczności lokalnych

Inicjatywa “Moje Boisko – Orlik 2012” od ponad dekady zmienia oblicze polskiego sportu, oferując niezastąpioną przestrzeń do aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku. Renowacja Orlików nie ogranicza się wyłącznie do aspektu infrastrukturalnego, ale stanowi również inwestycję w przyszłość społeczności, wspierającą zdrowy styl życia i współpracę lokalną. Minister Nitras zaznacza, że inicjatywa ta była i jest przełomowa, a jej dalsze prowadzenie gwarantuje, że Orliki nadal będą istotnym składnikiem polskiego pejzażu sportowego.

Wsparcie finansowe na odnowienie boisk Orlik

W ramach edycji 2023 projektu “Orlik 2012 – Moje Boisko”, przewidziane jest wsparcie finansowe w wysokości ponad 75 milionów złotych, co pozwoli na odnowienie aż 293 kompleksów sportowych. W tym zakresie znajduje się również odnowienie kompleksu sportowego “Orlik 2012 – Moje Boisko” przy ulicy Bory w Pietrzykowicach, Ujsołach i Milówce.

Wsparcie finansowe może zostać przyznane na inwestycje związane z remontem, rozbudową lub odnową istniejących placówek sportowych, w tym przede wszystkim na naprawę lub wymianę powierzchni boisk, modernizację oświetlenia, ulepszenie ogrodzenia i piłkochwytów, a także na rozbudowę lub nowe projekty zaplecza szatniowo-sanitarnego. Te projekty, realizowane w latach 2024-2025, będą miały znaczący wpływ na standard i dostępność lokalnych obiektów sportowych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt