Orlik w Wiśle doczeka się modernizacji – przyznano pieniądze na ten cel

foto. footballcode.eu

Program “Moje Boisko – Orlik 2012” przez lata służył jako fundament dla rozbudowy ogólnodostępnych kompleksów sportowych w Polsce. Edycja 2023 programu, ogłoszona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, polega na modernizacji boisk sportowych. Opublikowano wyniki naboru, z których wynika, że modernizacji doczeka się Orlik w Wiśle. 

Znaczenie programu Orlik dla społeczności lokalnych

Inicjatywa “Moje Boisko – Orlik 2012” od ponad dekady zmienia oblicze polskiego sportu, oferując niezastąpioną przestrzeń do aktywności fizycznej dla osób w każdym wieku. Modernizacja Orlików to nie tylko kwestia infrastrukturalna, ale także inwestycja w przyszłość społeczeństwa, promująca zdrowy tryb życia i integrację lokalną. Minister Nitras podkreśla, że program był i jest przełomowy, a jego kontynuacja zapewnia, że Orliki pozostaną ważnym elementem krajobrazu sportowego Polski.

Dofinansowanie na modernizacje boiska Orlik w Wiśle

Edycja 2023 programu “Moje Boisko – Orlik 2012” obejmuje dofinansowanie w wysokości ponad 75 mln zł, co umożliwi modernizację aż 293 kompleksów sportowych, w tym modernizacja kompleksu sportowego “Moje Boisko – Orlik 2012” przy ul. Władysława Reymonta w Wiśle.

Dofinansowaniem mogą być objęte zadania inwestycyjne dotyczące remontu, przebudowy lub modernizacji istniejących obiektów sportowych, w tym w szczególności: naprawa/wymiana nawierzchni boisk sportowych, modernizacja oświetlenia, modernizacja ogrodzenia wraz z piłkochwytami, modernizacja istniejącego lub budowa nowego zaplecza szatniowo-sanitarnego. Projekty te, realizowane w latach 2024-2025, będą miały nieoceniony wpływ na jakość i dostępność lokalnych obiektów sportowych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry