Ogromne zapadlisko w Siemianowicach Śląskich: ewakuacja 13 osób!

foto: FB Grzegorz Mól

Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 18 listopada, na ulicy Leśnej w Siemianowicach Śląskich, gdzie doszło do powstania ogromnego zapadliska, przypominającego wybuch bomby. 

Powstało tajemnicze zapadlisko w Siemianowicach Śląskich

Około godziny 17:00 mieszkańcy ul. Leśnej w Siemianowicach Śląskich zostali wstrząśnięci widokiem zapadliska, które pojawiło się znikąd, zaledwie kilka metrów od pięciokondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Dziura, jaka się pojawiła, miała kształt cylindryczny, o średnicy  80 cm oraz głębokości około 40 metrów.

Teren został natychmiast zabezpieczony, a jednocześnie podjęto decyzję o ewakuacji 13 mieszkańców jednej z klatek budynku na osiedlu Tuwima. Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim lokatorom oraz zminimalizowanie ewentualnego zagrożenia.

Konstrukcja budynku nie została naruszona

Jak wynika z wypowiedzi obecnego na miejscu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, konstrukcja budynku nie została naruszona w wyniku powstania zapadliska. To optymistyczna wiadomość dla mieszkańców, choć sytuacja na pewno była wyjątkowo trudna i stresująca.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt