Ogromne opady śniegu przed nami – Mogą wystąpić poważne utrudnienia komunikacyjne!

Zbliżający się weekend przyniesie kolejną porcję intensywnych opadów śniegu do Polski, wszystko za sprawą wędrującego niżu “Robin II”. Prognozy meteorologów nie pozostawiają złudzeń – opady śniegu zapowiadają się na prawdę obfite. 

Spore opady śniegu w naszym regionie - Może przybyć 25-40cm świeżego puchu

Piątek będzie jedynie preludium do tego, co nas czeka w sobotę. Już w ten dzień na południu Polski spodziewane są pierwsze opady śniegu. Jednak to sobota zapowiada się jako dzień, kiedy zapowiedziano najintensywniejsze opady śniegu. Niemal całe południe kraju będzie objęte strefą opadów śniegu.

Jak poinformowali “Łowcy Burz Podbeskidzie” rzadko kiedy modele pogodowe wyliczają taką sumę opadów śniegu. 

“Prognoza na najbliższy weekend wygląda ciekawie jeśli chodzi o opad śniegu, rzadko modele wyliczają taka sumę opadów w naszym regionie. Sytuacja jeśli się sprawdzi to w niedzielę możemy mocno się zdziwić wychodząc z domu.”- Piszą Łowcy Burz Podbeskidzie

Meteorolodzy ostrzegają, że miejscami ilość spadającego śniegu może sięgnąć nawet 25-40 centymetrów. Lokalnie w górach i obszarach górskich ilość ta może być jeszcze wyższa. Takie warunki mogą prowadzić do poważnych utrudnień komunikacyjnych, paraliżu na drogach oraz licznych opóźnień w kursowaniu pociągów.

“Miejscami może spaść nawet 25-40 cm świeżego, ciężkiego śniegu. Niewykluczone, że lokalnie spadnie go jeszcze więcej, zwłaszcza w górach i w obszarach górskich.”- przekazuje Sieć Obserwatorów Burz

Wszystko wskazuje na to, że przez całą sobotę możemy spodziewać się intensywnych opadów, które zaczną słabnąć i zanikać dopiero w niedzielę.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt