Ogłoszono drugi przetarg na most w Porąbce

Ogłoszono drugi przetarg na rozbiórkę mostu na rzece Sole w Porąbce i budowę nowej przeprawy. Pierwszy został unieważniony pod koniec minionego roku, gdyż wszystkie oferty znacznie przewyższały kosztorys inwestycji.

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę nowego mostu na Sole. Zaprojektowana  przeprawa, to obiekt łukowy o długości prawie 130 m – podwieszony stalowo-żelbetowy pomost z ruchem puszczonym dołem. Nowa budowa ma zastąpić most tymczasowy, na którym obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie tonażowe. Wykonawca ma także przebudować drogi dojazdowe.

– Most w Porąbce to wyznacznik tego, co się dzieje obecnie w kraju- szalejących cen. Przypomnę, że w ostatnim przetargu najniższa oferta była prawie o 20 mln wyższa od zaktualizowanego kosztorysu! Trzeba było więc szukać dodatkowych pieniędzy, które otrzymaliśmy z Polskiego Ładu (15 mln zł). Mam nadzieję, że to wystarczy bo ceny stali mocno ostatnio spadły, co jest dla nas dobrą wiadomością – mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że przeprawa ma duże znaczenie dla regionu, bo tak naprawdę komunikuje ruch na styku 2 województw: śląskiego i małopolskiego.

Oferty do przetargu można składać do 24 sierpnia br.

Przypomnijmy, Powiat Bielski pozyskał już wcześniej dofinansowanie na rozbiórkę starego mostu i budowę nowego z Rządowego Funduszu Dróg- 23,2 mln zł. Dokumentacja przedsięwzięcia została wsparta finansowo z rządowego programu „Mosty dla regonów”.

źródło/foto powiat.bielsko.pl M.Fritz

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt